Ana sayfa Kredi Başvurusu Hibe Kredi veya Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır ?

Hibe Kredi veya Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır ?

416
0

Hibe krediler mevcut iş sahiplerinin işlerini büyütmek veya yeni iş kuracaklar kişi veya kişiler için verilen devlet destekli finansal krediye verilen addır. En önemli avantajı ve özelliği ise tamamının veya büyük bir kısmının geri ödemesiz olmasıdır. Nasıl hibe kredi alabilirim diye soruyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Hibe Kredi Alma Şartları

Yeni bir iş kurmak veya iş olanaklarını büyütmek amacıyla kişinin veya grubun öncelikle iyi bir fikre ve yatırım yapmak istediği işle ilgili donanıma sahip olması önceliklidir. Çünkü devlet destekli olan hibe kredi desteği alabilmek için başvuracağınız kurum ne olursa olsun ikna edebilme potansiyeline sahip olmanız gerekmektedir.

Geri ödemesiz veya hibe kredi alma yöntemleriAyı zamanda TC vatandaşı olmanız ve geçmişte adınızın kötüye karıştığı ticari bir faaliyetin olmaması da oldukça önem arz etmektedir.

Son dönemlerde il bazında bakıldığında Erzurum ilinin devletten teşvik ve hibe alan, önemli yatırımlara imza atan bir bölge olma özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle tarım ve hayvancılık alanında devletin geri ödemesiz kredi verme isteği daha fazla olmaktadır. Kış turizmiyle de öne çıkan Erzurum ili ve Doğu Anadolu Bölgesi bilindiği gibi bu sektörlerde adından sıkça söz ettirdiği de hepimizin malumu.

Ayrıca son dönemlerde organik tarım faaliyetleri de hayli ilgi görmekte ve devlet bu konuda da kamu bankaları aracılığıyla destek vermekte ve hayli cömert olabilmektedir.

Sonuç olarak iyi bir fikir, altyapı ve özgüven ile hibe kredi desteği alarak yeni yatırımlar ve kendi iş olanağınıza sahip olabilirsiniz. Ziraat bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının şubelerine giderek bu konuda ki her türlü ayrıntıyı öğrenebilir, ve uygun geri ödeme koşullarına sahip veya geri ödemesiz bu tür yatırım amaçlı kredilere sahip olabilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here