Ana sayfa Bankalar İng Bank EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?  

İng Bank EFT Havale Ücretleri Ne Kadar?  

422
0

İNG bank EFT havale ücreti, düzenli aralıklarla güncellenen, pek çok çeşide göre farklılaşan işlem ücretleri içermektedir. Farklılaşma, işlem tipi, işlem miktarı ve işlemin yapılması planlanan İNG bank kanallarına göre olmaktadır. Geniş bir kitleye hizmet veren İNG bank, her müşterisine hitap edecek işlem çeşitleri, işlem seçenekleri ve işlem ücretleri sunmaktadır. Düzenli aralıklarla yapılan güncellemeler ise mutlaka müşterilere bildirilir. Müşterinin, banka haberlerini almayı seçtiği yöntem ile, e-posta, SMS bilgilendirmesi yapılabileceği gibi, bankanın resmi internet bankacılığı sitesinden ya da mobil uygulamanın bildirimler bölümünden güncel işlem ücretleri takibi yapılabilir. Ancak banka, bilgilendirmede bulunmasa bile, müşteriler güncellemeleri takip etmelidir.

İNG Bank Havale Çeşitleri ve İşlem Ücretleri

İNG bank EFT havale ücreti söz konusu olduğunda banka, havale yapacak müşterileri için basit ama etkili bir uygulama devreye sokmuştur. “ParaMara” adlı bu uygulamayı kullanarak para transferi yapan müşterilerden işlem ücreti alınmamaktadır. ATM üzerinden kişinin kendi hesapları arasında yaptığı havale işlemleri için ücret talep edilmezken, başka hesaplar için yapılan transferin işlem ücreti 8 TL’dir. Mobil bankacılık üzerinden yapılan düzenli havale işlemleri için ücret 1,50 TL iken, yabancı ya da Türk parası havaleleri için ücret 2.50 TL’dir. Telefon bankacılığında, miktara bağlı olarak değişse de işlem ücreti 50-65 TL arasındadır. Düzenli havale işlemi ücreti ise 2,25 TL olarak belirlenmiştir. Şubeden düzenli havale talimatı işlemi için 2,75 TL alınmakla birlikte, hesaptan isme yapılan işlemler için 60-375 TL arasında ücret talep edilmektedir. Kişinin kendi hesabına yapacağı havaleler ise ücretsizdir.

İNG Bank EFT Çeşitleri ve İşlem Ücretleri

İNG bank EFT ve havale ücreti denildiğinde, belirlenen EFT saatleri içinde ve dışında kalan işlemler için talep edilen ücretler farklılık göstermektedir. İnternet bankacılığından düzenli EFT talimatı için işlem başına 4 TL alınmaktadır. 16.00-17.15 saatleri arasında yapılan EFT işlemi için işlem ücreti 7,75 TL iken, bu saatler dışında 5,25 TL’dir. ATM’lerde normal havale ücreti 12 TL, geç havale ücreti ise 15 TL’dir. Telefon bankacılığında, normal EFT ücreti 60-100 TL arasındayken, geç EFT ücreti 70-120 TL arasında, düzenli EFT talimatı ise işlem başına 6,25 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here