Ana sayfa Kampanyalar İnşaat Kredisi

İnşaat Kredisi

68
0

Günümüzde birçok banka müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için farklı isimlerde krediler vermektedir. Taşıt kredisi, konut kredisi, arsa kredisi ve ihtiyaç kredisi sürekli olarak birçok kişinin yararlandığı kredi çeşitlerinden bir tanesidir. Son zamanlarda birçok kişinin gündeminde olan kredi çeşitlerinden bir tanesi de inşaat kredisidir. İnşaat kredisi kişilerin yapmaya başladığı ancak maddi olanaklar nedeniyle ev inşaatına devam edemediği durumlarda inşaat sahiplerine destek olmak amacıyla verilir. İnşaat kredisi birçok yerde inşaat tamamlama kredisi olarak da geçer.

 Çünkü bu krediden yararlanabilmek için kişilerin inşaatlarına başlamaları ve belirli bir seviyeye kadar gelmiş olmaları gerekir. İnşaat Kredisi almak için inşaatın ne kadarı bitmiş olacak?  Yasa da belirlenen bu tutar %70 tir. Yani inşaat kredisinden yararlanmak isteyen kişiler kendi bütçeleri ya da olanaklarıyla inşaatlarına başlamış olmalı ve inşaatın %70 lik kısmının bitirmiş olmaları gerekir. Bu şartları taşımayan kişiler için hiçbir banka inşaat kredisi ismi altında kredi veremez. İnşaat kredisi diğer kredi çeşitlerine göre daha az banka tarafından verilen bir kredi türüdür. Bu nedenle inşaat kredisi çekecek olan kişilerin bu bankalara başvurmaları gerekir.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde şimdilik inşaat kredisi ya da inşaat kredisi tamamlama kredisini veren birkaç tane banka bulunuyor. Bu bankalardan bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası müşterilerinden çeşitli teminatlar aldıktan sonra 120 aya kadar düşük faizlerle inşaat kredisi kullandırmaktadır. Türkiye’nin önemli bankalarından bir tanesi olan İş Bankası da inşaat kredisi veren bankalar arasındadır. İş Bankası müşterilerine maksimum 120 aya kadar inşaat kredisi kullandırabiliyor. İnşaat kredisi veren başka bir banka ise Vakıfbank’tır. Bankadan inşaat kredisi çekmek için müşterilerin ve yapılan inşaatın belirli özellikleri taşıması gerekiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bankaya başvurabilirsiniz. Halkbank ise kullanım miktarını tüketiciye bırakarak istenilen miktarda inşaat kredisi veriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here