Ana sayfa İnternet Ödeme İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı

162
0

İnternet bankacılığı bankaların hizmetlerine internet üzerinden erişebilmesini sağlayan bir bankacılık kanalıdır. Bankacılık hizmetlerinden pratik ve hızlı olarak faydalanılabilmesini sağlar. Banka şubesine giderek yapılan işlemlerin pek çoğu günümüzde internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilen bir çok hizmet vardır bunlardan bazıları  şunlardır; Bakiye sorgulama işlemleri, kredi kartı borcu ödeme işlemleri, hesap açma işlemleri, kurum bağış işlemleri, fatura ödeme işlemleri ve benzeri işlemler ve olanaklar sağlamaktadır. İnternet bankacılığı ile müşterinin bankaya gitmeden internet olanakları sayesinde bulunduğu konumdan işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Böylelikle işlemler daha kolay ve daha çabuk sürede gerçekleşmiş olur ve dahası bireyin bankaya gidip gerçekleştireceği işlemlerde, yapılan işlem karşılığında çeşitli ücretler alınırken internet bankacılığında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İnternet bankacılığı ile aynı bankanın hesaplarına havale işlemlerinizi yapabilir, farklı bankaların  hesaplarına ise EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz . IBAN numarasını kullanarak internet bankacılığı ile yurt dışına para transferi yapabilirsiniz.  kredi kartı ödemelerinin yanı sıra kart eksternsini görebilir, iletişim adreslerini güncelleyebilir, kredi kartı limit artırımında bulunabilirsiniz.

İnternetten borsa işlemleri

Her türlü borsa işlemlerinizi, alım satım ve takas işlemlerinizi Borsa’ nın işlem gördüğü saat diliminde internet bankacılığına giriş yaparak kişisel hesabınızdan yapabilirsiniz. Kısacası bu işlemler sayesinde hem süreden hem de madden fayda sağlanmış olmaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak ise oldukça basittir ; ya müşterisi olunan bankanın şubesine giderek ya da internet üzerinden ilgili uygulamayı indirerek istenilen bilgileri doğru olarak vererek gerçekleşmektedir. İnternet bankacılığında 2 şekil  güvenlik sistemi uygulanmaktadır..

İnternet bankacılığı girişi için Müşteri numarası ve verilen şifre ile telefonlara iletilen tek seferlik şifreler girilerek giriş yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here