Ana sayfa Genel İnternet Bankacılığı,Mobil Şube ve sms Bankacılığı

İnternet Bankacılığı,Mobil Şube ve sms Bankacılığı

436
0

Günlük hayatımızda artık çokça duyduğumuz mobil şube nedir? , internet bankacılığı nasıl yapılır? ,sms bankacılık hizmetleri , telefon bankacılığı terimlerine biraz açıklık getirmek istedik.

İnternet Şube Nedir?

Günümüzde internet kullanımının oldukça yaygınlaşması ve artık herkesin interneti aktif olarak kullanabilmesi bankacılık sektörünün de internete adım atmasını sağlamıştır. Geçmişte bankacılığa dair tüm işlemler şubeler sayesinde yapılırken günümüzde şubeler yerine internet bankacılığı ve telefon bankacılığından yapılır. Birçok banka internet şube adı altında internet bankacılığını müşterilerine sunmuştur. İnternet bankacılığı demek hesaplarınızı ve kredi kartınızı sanal ortam üzerinden kullanabilmek demektir. Bunun için öncelikle üye olmanız ve bir hesap açmanız gerekir. Bankalara göre hesap açma şekli değişiklik gösterse de çoğu bankanın uyguladığı yöntem aynıdır. Yapmanız gereken şey bankadaki müşteri numaranız ve bankada kayıtlı olan telefon numaranızı kullanarak internetten kendinize bir hesap açmaktır. Hesabınızı açtığınızda artık sizler de bir internet şube kullanıcısı olmuş olursunuz.

Mobil Şube Nedir?

Herkesin akıllı telefon kullanıyor olması bankaların da bu anlamda büyük bir adım atmasını sağlamış ve bu adım sonucunda da mobil şubeler giderek artmıştır. Mobil şube demek internet bankacılığının daha kullanılır bir hale getirilmesi ve telefonlara uyarlanması anlamına gelir. Bu sayede bankalarda bulunan paranızı telefon sayesinde kontrol edebilir ve daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Rahat bir şekilde paranızı yönetmek demek şubelere ihtiyacınızın kalmadığını gösterir. Öyle ki mobil şube sayesinde para gönderip para alabilir, hatta kredi başvurusunda bile bulunabilirsiniz.

Sms Bankacılığı Nedir?

Bazı bankalar müşterilerine kolaylık olması bakımından telefon ve internet ağlı bazı sistemler geliştirmiş ve bunları kullanıma koymuştur. Bunlardan en önemli olanlardan biri de sms bankacılığıdır. Sms bankacılığı sayesinde internetinizin olmadığı ya da çekmediği zamanlarda tek bir sms ile hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Hesap bakiyenizin sorgulanması yanı sıra diğer işlemleri de sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemler arasında kredi başvurusu, kart talebi, bilgi talebi gibi şeyler de vardır. Teknolojinin giderek gelişmesi şüphesiz her alanın teknolojinin içine girmesini sağlar. Bu alanlardan en önemli olanlardan biri de bankacılıktır. Bankacılığın teknoloji ile kullanılabilmesi son derece önemli bir şeydir. Bu sayede her işlem telefon ve internet sayesinde halledilebilir ve şubelere gerek kalmaz.

İletişim çağında bu tür uygulamalar, aynı zamanda sizin herhangi bir nedenle ödenmemiş bir borcunuzun da size bildirilmesi için çok çok önemlidir. Kimse sadece bilgisi haberi olmadığı için borcunu ödememiş ve kara listeye alınmış olmak istemez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here