Ana sayfa Genel İnternet Üzerinden Ödeme Sistemleri

İnternet Üzerinden Ödeme Sistemleri

394
0

       İnternetten para transferi nasıl yapılır? diye sormuşsunuzdur zaman zaman.Bir çok insanın bildiği yöntem aslında ama bilmeyenler için küçük bir ön yazı yazmak istedik. İnternet Ödeme Sistemleri hakkındaki yazımızın işinize yarayacağını umuyoruz.Kısaca Kredi kartıyla ödeme yerine tercih edilen ödeme yöntemleri de diyebiliriz aslında. Kredi kartı kullanmadan alış veriş yapmak mümkünmü? Sorusunun da cevabı sayılır.

Ülkemizde de gittikçe yaygınlaşan bu sistem, kişi veya kuruluşların internet üzerinden para transferi yapmalarını sağlayan araç veya araçlardır.

İnternetten Para Transferi sistemleri nedir ve nasıl yapılır?

Sistem, online platformda internet üzerinden ödeme almanızı veya ödeme yapmanızı sağlar. Bu sistem sayesinde müşterilerinizden kolayca tahsilat yapabilirsiniz. Tüketici içinde gayet basit ve güvenilir bir tahsilat şeklidir. Başlıca internetten ödeme alma yada internetten ödeme yapma sistemleri şunlardır:

Paynet Nedir,Nasıl Kullanılır?: Paynet, bilişim sektöründe ürün alıp satmak isteyenlerin kullandığı online para ödeme ve alma yöntemidir. Paynet, sanal pos sistemini kullanan bir kuruluştur ve yaklaşık 6000 üye ye sahiptir. 500 milyon TL’yi aşan bir işlem hacmine ulaşmıştır.

Paypal Nedir? Paypal nasıl kullanılır?: İnternetten para transferi nasıl yapılır? Sorusuna en çok cevap olarak verilen sistemlerden biridir Paypal.Paypal, genellikle ürün almak isteyenler için online kredi kartı, banka kartı görevi yapar. İnternette gördüğünüz herhangi bir ürünü Paypal hesabınız varsa kolayca satın alabilirsiniz.

Netahsilat nedir?: Netahsilat, internet üzerinden tahsilat yapmanızı kolaylaştıran bir sistemdir ve büyük kuruluşların çoğu bu sistemi kullanmaktadır. Tahsilatlarınızı sizin belirlediğiniz istekler üzerinden düzenler ve periyodik olarak tahsilatları hesabınıza aktarır.

İPara Nedir?: İPara,  internet üzerinden ürün alıp satmanıza yarayan bir sistemdir yalnız sadece tek bir banka üzerinden çalışır. Sistem oldukça basit ve güvenilirdir.

Payu Nedir?: Payu, genellikle e-ticaret sitelerine hizmet verir. Firmalar satılmasını istediği ürünü bu sistemle daha güvenilir ve kolay bir şekilde satılmasını sağlayan güzel bir sistemdir.

Bu yukarıda verdiğim sistemler ülkemizde en çok kullanılan, online internetten para transferi sağlayan kullanılışlı ve güvenilir sistemlerdir.Kredi kartı kullanmadan güvenli alışveriş ya da ödeme yapmak istiyorum diyorsanız saydığımız internetten ödeme yöntemlerini deneyin.Umarız İnternetten para transferi nasıl yapılır? sorusuna cevap olabilmişizdir.Borçsuz Günler…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here