Ana sayfa İnternet Ödeme İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş

İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş

275
0

İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş

Kadınların vazgeçemediği alışveriş fiziksel ortamlardan, alışveriş merkezlerinden çıkıp internete ve cebimize çoktan girdi bile. Sırf bunlar için kredi kartı alan tanıdıklarım vardı. Kredi kartı alma sebeplerini sadece internetten alışveriş olarak gösteriyorlardı. İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş bana çok mantıklı geliyor. İnternetten yaptığınız alışverişin evinize kadar geliyor olması oldukça güzel.

Biraz da internetten alışveriş yaparken kredi kartlarımıza nasıl sahip çıkabiliriz bunlara bakmalıyız. İnternette kredi kartı kullanma oldukça tehlikelidir. Fakat dikkat etmemiz gereken belli başlı özellikler vardır ve bunlara dikkat edersek hiçbir problem yaşamayız. Mesela alışveriş yaptığımız sitenin hem bizim hem de kredi kartımızın güvenliğini sağlıyor olması gerekir. Kredi kartımızın bankası ile de anlaşmalı olması tercih sebebimiz olmalıdır. 3D Secure hizmeti veriyor olması da bakmamız gereken özelliklerden. Bu işin başka bir püf noktası ise internetten alışveriş yaptığımız da sitenin kendi kredi kartımızın şifresini asla istememesi gerektiğidir.

Bizim kredi kartımızın şifresini istiyorsa kartın güvenliği tehlikededir. Bu tür sitelerden alışveriş yapmanızı tavsiye etmem. Başka önemli olan nokta ise ödeme konusunda yapacağınız alışveriş sonrası bir hata çıkarsa irtibata geçebileceğiniz bir iletişim adresi ve numarasının olup olmadığıdır. Bu tür noktalara dikkat ederseniz internetten alışverişin tehlikeli olmadığına şahit olup alışveriş merkezlerinden alışverişin pabucunu dama atacaksınız.

 İnternetten Kredi Kartı ile Alışveriş yaparken bu tür noktaları sadece kıyafet alışverişi için düşünmemek gerekir. Aklımıza gelebilecek her türlü ürünün internetten satışı vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here