Ana sayfa Genel İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

315
0

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

İnternetin ortaya çıkması ve son hızla gelişmesiyle beraber internet üzerinden para kazanmak şansı doğmuştur. İnternetin çok geniş bir ağa sahip olması ve ulaştığı insan sayısının fazla olmasından dolayı evde yapılan ürünler ve internet üzerinden yapabileceğiniz hizmetlerin internet ortamında yapacağınız reklamlar ve pazarlama stratejisi ile para kazanma şansınız çok fazladır. Bu yazımızda da internet ortamında nasıl para kazanılır konusunu inceleyip, sizleri bilgilendireceğiz.

GİYMEDİĞİNİZ ELBİSELERİ İNTERNETTE SATMAK: Kullanmadığınız temiz ve sağlam elbiselerinizi internet ortamında satmak mümkündür. Gardops.com adresi bu konuda size yardımcı olacaktır. İkinci el elbiselerin satıldığı bu sitede, satmak istediğiniz elbiselerin fotoğraflarını paylaşıyorsunuz. Ayrıca elbiselerin renkleri, bedenleri, markaları gibi bilgiler girilip ve ürününüz satışa sunarsınız.

İNTERNETTE ÖDEV PROJE YAPARAK PARA KAZANMAK: Uzman olduğunuz alanlarda ödev projeler hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için forum sitelerinde ödev bulucu bölümlerine ilanlar verebilirsiniz. Yine kendinizin açacağı blog ve web siteleri sayesinde daha geniş ve kitlelere ulaşabilirsiniz. Bu konuda geniş kitlelere ulaştığınızda ve işinizi düzgün yaptığınızda aylık 1.000 TL kadar para kazanma şansınız vardır.

TEST EDEREK PARA KAZANMAK: Üretici firmalar internet ortamında kullanılacak ürünlerin test edilmesi için o konuda deneyimli elemanlar aramaktadır. Bu konuda öncü firmalar online oyun hazırlayan sitelerdir. Bu firmalar hazırladıkları bu oyunları piyasaya sürmeden önce test ettirmek isterler. Oyun oynarken oluşacak hataların tespitini yaptırmak isterler. Oyunları test ederek , kısaca Oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.

PUZZLE YAPARAK PARA KAZANMAK: Sabır işi isteyen puzzle yapımı sonrası 50 ila 80 TL arasında para kazanılmaktadır. Puzzleteacher.com adresinin öncülünde yapılacak puzzle yapımında 500 parçadan oluşan ve boyutları 50×40 olan puzzle hazırlanmaktadır.

İNTERNNETEN ÖZEL DERS VERME: Artık öğrencilerin dershanelere gitmeden, internet ortamlarında canlı olarak verilen derslere önem vermektedir. Deneyim li olduğunuz matematik, fizik, kimya, yabancı dil, bilgisayar programcılığı, borsa gibi konularda, oluşturacağınız öğrenci kitlelere online olarak dersler vererek para kazanabilirsiniz.

GOOGLE İLE ÇALIŞMAK: Cadde, sokak görüntülerini görüntülemek anlamına gelen Google Street wiew sayesinde aylık 4.000 TL para kazanabilirsiniz. Google başvuru sonrası Google, size içinde GSM antenli bir kameranın olduğu sırt çantası göndermektedir. Google’ının belirlediği yönleri o sırt kamerası sayesinde görüntülüyorsunuz. Google, bu sektörde çalışacak elemanlarının 8 saat çalışmasını zorunlu kılmaktadır.

ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMA: Yabancı dil biliyorsanız internet ortamında ciddi paralar kazanabilirsiniz. İsterseniz bir tercümanlık firması ile anlaşabilir, çevirmiş olduğunuz her metin için ücret alabildiğiniz gibi kendi web v blog sitenizi de kurup çeviri işlemleri yapabilirsiniz. Dilerseniz webmaster sitelerinde İngilizce makale yazımı veya çeviri işlemleri de yaparak para kazanabilirsiniz.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMA: Anket firmaları, anket işi almış oldukları firmalara ait anketleri, internet sitesi üzerinden kurmuş olduğu siteler sayesinde geniş kitlelere ulaşmakta ve üyelerine gönderdiği anketlerin, üyeler tarafından doldurulması ile üyelerine anket başı para vermektedir.

 YOUTUBE’DEN PARA KAZANMA: Dünyanın en fazla izlenen video sitesi Youtube’den de para kazanabilirsiniz. Youtube’ye ekleyeceğiniz videolara alacağınız reklamlar ve videolarınızı izlenme ve reklamların tıklanma başına paralar kazanabilirsiniz.

İNTERNETTE DOSYA YÜKLEYEREK PARA KAZANMA: İnternet siteleri üzerinde dosyaları saklamaya yarayan upload siteleri bulunmaktadır. Verilen linkler sonrası o siteden dosyalar indirilmektedir. İnternet ortamında nasıl para kazanılır  sorunuzun cevaplarından biri olarak Upload sitelerine üye olunması sonrası, başkaları tarafından sizin yüklediğiniz dosyaların inidirilme sayısına göre para kazanabilirsiniz .

 İnternetten para kazanma yolları ve yöntemleri yanında Son günlerde sesi duyulan başka bir para kazanma yöntemi olan Gönüllü İlaç denekliği konusu ilginizi çekiyorsa  Gönüllü İlaç Deneği Olarak Para Kazanma konumuzu okuyunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here