Ana sayfa Genel İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak

437
0

                  İNTERNET ÜZERİNDEN PARA KAZANMA YOLLARI

Teknoloji çağında olduğumuzu belirtmek isterim. Birçok internet kullanıcısı internet üzerinden para kazanmak mümkün mü? İnternetten para kazanmak nasıl oluyor? Diye sorarlar. Evet internetten para kazanmak mümkün, nasıl mı? Size başlıca birkaç para kazanabileceğiniz birkaç metot anlatacağım.

1-Youtube’dan para kazanma: Youtube, bildiğiniz üzere video paylaşım sitesi. Youtube da para kazanmak ise biraz uğraş gerektiren bir yöntem. Youtube da bir kanal açarak güncel videolar yapıp yükleyerek veya çekerek para kazanabilirsiniz. Youtube, üyelerine para dağıtan cömert sitelerden biri. Yüklediğiniz video ne kadar çok izlenirse Youtube izlenme oranına göre size para öder. Bu iş görüldüğü gibi kolay değildir aslında. Youtube belli bir izlenme oranından sonra size para öder örn: 1.000.000 kişi izledikten sonra Youtube size bu ödemeyi gerçekleştirir. Önemli olan bu kadar izlenmeyi yakalamak oda sizin hayal gücünüze kalmış. Bir Youtube fenomeni olan Felix Kjellberg’in yıllık kazancı 12 milyon dolar ve şuan hala listede birinci sırada 40 milyondan fazlada abonesi var.

2-Satış ortaklığı: Satış ortaklığı, internette karşımıza en çok çıkan para kazanma yollarından birisidir. Bir satış ortağı olmak için bu işleri yapan sitelere üye olmanız gerekir. Örneğin x-ticaret en çok kazanan kazandıran sitelerden birisidir. Yalnız üye olmanız için sizden küçük bir meblağ almaktadır 20 Türk lirası kadar. Bu verdiğiniz parayla satış ortaklığı yapacağınız ürünü seçeceksiniz. Ürünü seçtikten sonra size sistem özel bir takip kodu gönderecektir. Bu kod ile de ürünün internet sayfasına yönlendirmeler yaparak ürün hakkında kendi özgün ama bilgilendirici yazılarınızı yazıp ürünün reklamını yapacaksınız.  Kısacası ürün satıldıkça üye olduğunuz internet sitesi size yüzde veriyor ne kadar çok satılırsa o kadar çok para kazanıyorsunuz. Bu iş de uzman birinin yıllık kazancı 60 bin dolar ila 100 bin dolar arası değişmektedir.

3-Anket doldurarak para kazanmak: Anket doldurarak nasıl para kazanılır? dediğinizi duyar gibiyim. Yurt dışında en çok tercih edilen para kazanma yöntemlerinden biri olan anket doldurmak ne yazık ki ülkemizdeki paravan sitelerden dolayı çok az pirim vermektedir. Örneğin Amerika’da anket başına 3 dolar kazanan bir kişi ülkemizde 20 kuruş gibi komik rakamlarla karşılaşıyor. Herkesin bildiği üzere büyük şirketler veya kuruluşlar bazen ürün bazen ise toplumsal olayları araştırmaları gerekmektedir. Bunun için de anket doldurtma en mantıklısı tabi ki bunu kimin zaman karşılıksız kimi zaman da parayla doldurtuyorlar.  Bunun içinde bazı anket doldurtma siteleri bulunmakta. Tek bir siteden anket doldurarak tatmin edici paralar kazanamazsınız ama birden fazla anket doldurup para kazandıran siteye üye olursanız günde minimum 15 Türk Lirası  gibi para kazanabilirsiniz.

4-Younow ile para kazanmak: Younow, internet üzerinden canlı yayın yapabileceğiniz bir sitedir. Sitede alışılmışın dışında level up sistemi mevcuttur. Level atlamak için canlı yayın yapmanız gerekmekte. Canlı yayın yaparak, canlı yayınları izleyerek tecrübe puanı kazanıyorsunuz ve level atlıyorsunuz. Canlı yayın yaptığınız kadar da para kazanırsınız. Ama para kazanmak için Younow partner programına üye olmanız gerekmekte.  Younow sizden istediği anlık +500 izleyici ve haftada 2 kez canlı yayın şartı. Eğer bu şartı yerine getirirseniz Younow sizi partner programına alır ve para kazanmaya başlarsınız. Bars Younow içinde ki para birimidir. Canlı yayın yaparak bars kazanırsınız. Halil Söyletmez ’in  bir gün içinde kazandığı bars 300 bindir ve en son rekoru budur.300 bin barsın Türk Lirası karşılığı 6 bin Türk Lirasıdır. Bence denemeye değer.

5-Blog sitesi açarak para kazanmak: Blog sitesi açarak da para kazanmanın mümkün olduğunu söyleyebilirim. Güncel konuları takip ederek ona yönelik bir Blog site açmak en mantıklısı. Örneğin moda, spor, yemek tarifleri, müzik birçok güncel konu var. Kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsanız ona göre bir Blog site açarak açtığınız konu ile alakalı bilgilendirici, tanıtıcı özgün yorumlarınızı yazarak insanların Blog sitenize çekmeniz yeterli olacaktır. Tabi ki parayı yazılarınızı okuyan insanlardan değil reklam alarak kazanacaksınız. Aslında mantık çok kolay en çok izlenen kanala reklam vermek için şirketler resmen savaşıyorlar. Sizin ücretsiz açtığınız Blog sitesiniz de neden reklam vermek için savaşmasınlar. Siz yeter ki Bloğunuzu güncel tutun ve devamlı yazın. Reklam şirketleri Blog sitelere 35 milyon dolar gibi para ödüyorlar. Sizin Blog siteniz popüler bir site olursa eğer yılda 200-300 bin dolar gibi para kazanmış olursunuz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here