Ana sayfa Bankalar İnternetten Yatırım

İnternetten Yatırım

207
0

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Yatırım Yapma 

 Bankaların şubeleri yararlanıldığı gibi web bankacılık sistemlerinden de bütün bankacılık fırsatları ve yatırım araçlarından da yararlanılabilmektedir. Kredi isteği, kredi kart başvurusu, nema miktarları ile ilgili bilgi, vadeli ve vadesiz hesap oluşturma gibi birçok hizmetleri bilgisayar yardımıyla gerçekleştirilebilmektedir. Web bankacılığı yardımıyla gerçekleştirilecek başka bir muamele ise yatırım ürünlerine yatırım gerçekleştirmektir. Bu makalemizde web bankacılığı üstünden ne gibi yatırımlar ve ne şekilde gerçekleştirileceği ile ilgili malumatlar vermeye gayret edeceğiz.

Bankalara ilişkin web bankacılık sistemleri üstünden yatırım gerçekleştirebilmek için evvela bir yatırım hesabımızın mevcut olması icap etmektedir. Bunu gene web bankacılık sistemi üstünden gerçekleştirebiliriz. Web bankacılık üstünden gerçekleştirilecek ilk yatırım aracı altın hesabı açmaktır. Altınını o gün ki gram ederi tutarından altın alımı gerçekleştirile bilmektedir. Bu alım işlemi kuyumculardan temin edilen altınlar gibi gerçek değil sanal bir alım söz konusu olacaktır.

İnternet  bankacılığı ile yatırım kapsamında Altın alımı gerçekleştirirken isterseniz gram şeklinde alabildiğiniz gibi dilerseniz tutarın ederi kadar da altın alınmaktadır. Bankalar altın hesap sınırını en az 100 ila 150 arasında tespit etmişlerdir. Bu alım yeniden verilecek emirle kredi kartlarından düzgün biçimde de ödenmektedir. Hesabınızda ki altınları istediğiniz zaman satma hakkınız yer almaktadır. Bu hesaptan ötürü da herhangi bir bedel verilmektedir. Web bankacılığı üstünden altın alım satımın en önemli faydaları çalınma, kaybolma tehlikesinin olmaması ve altın fiyatlarında ki değişiklikleri anında takip yapabilmenizdir.

İnternet  bankacılığı üstünden gerçekleştirilecek başka yatırım ise altın fonudur. Altın fonu ise bankaların tespit ettiği altın fon bedeli ile fon şeklinde altına yatırım gerçekleştirmenize olanak tanır. Altın fonu ücreti, sektördeki altın fiyatlarından farklıdır, belirlenen fon ücreti üstünden yatırımınız değerlenir. Başka bir birikim ise dövizdir.

Gene web bankacılığında oluşturacağınız yatırım hesabı yardımıyla dolar, Euro, sterlin gibi döviz ürünlerini de satın alabilirsiniz. Altında söz konusu olduğu gibi sanal bir alım olup, dövizde ki ücret değerlerine göre anında alıp satma avantajınız yer almaktadır. Viop’da web bankacığı üstünden yatırım gerçekleştirilecek diğer bir birikim aracıdır. Açılımı vadeli işlem ve opsiyon piyasası olan viop, borsa İstanbul kapsamında muamele gören vadeli muamele ve opsiyon sözleşmelerinin alım satımının gerçekleştiği sektörün kısa ismidir.

Bu muamele yardımıyla vereceğiniz talimata göre bankalara ilişkin hisse senetleri gibi bankanın aracılık etmiş olduğu diğer firmalara dair hisse senetlerinin alım ve satımı gerçekleştirile bilmektedir. Bankaların web bankacılık sistemlerinde, borsada anında olan prosedürleri, değeri düşüş gösteren ve artan sektör ürünlerinin, senelik, aylık, haftalık borsa raporları ve bankaya dair borsa uzmanlarından da destek alınabilinen bir durumdur. Voip uygulamalarında bankaların komisyon talep ettiklerini anımsatmak isteriz.

Son olarak internet bankacılığı ile web sistemi üstünden fon yatırımı da gerçekleştirilebilmektedir. Bankaların portföy uzmanlığı icra ettiği kendi fonları yahut başka anonim firmalara ilişkin fonlar da web bankacılığı üstünden yatırım amacıyla alınıp, satılabilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here