Ana sayfa Bankalar İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

704
0

Bankamatikler para çekme, yatırma, maaş çekme gibi işlemlerimizi yaptığımız önemli makinelerdir. Ay içinde birden çok defa işimiz düşer. Özellikle maaş almak ya da size gönderilen parayı almak için bilmeniz gereken bazı durumlar vardır bankamatik ile ilgili. Örneğin her bankanın sahip olduğu bankamatikte belirli bir para çekme limiti bulunmaktadır. Bu limit aşıldığında genel olarak bankalar para için masraf ücreti alırlar. Bu yüzden bu masraf ücretlerine takılmamak ya da paranızın ne kadarını çekebileceğinizi öğrenmeniz gerekir. Bu bankalardan biri Türkiye’de işlek bir banka olan İş Bankası’dır. Her banka gibi iş Bankası’nın da günlük para çekme limiti bulunmaktadır.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Para Çekimi

İş Bankası ister yurt içinde olun ister yurt dışında para günlük çekme limitinizi 1.500 TL ( bin beş yüz lira) ile sınırlamaktadır. Bu sınır bütün müşterileri için aynı olmaktadır. Tabi eğer büyük çapta parası olan bir müşteri değilseniz. Fakat yine de yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Örneğin kira, kontör, fatura gibi ödemelerinizi banka kartıyla yapabilirsiniz. Ya da başka bir banka kartınız varsa paranın belli bir kısmını o karta aktarabilir ve diğer karttan bir o kadar para çekebilirsiniz. Bu sayede para limiti sizin için bir sorun olmayacaktır ve ödemelerinizi zamanında yapabileceksiniz.

Günlük Limit

Günlük para çekme limiti her bankanın hem kendini hem de müşterisini güvene alma yollarından biridir. Banka bankasında olan paralar için günlük olarak kazançlar sağlamaktadır. Yani paranız bankada ne kadar durursa onlar için daha iyi olacaktır. Bu durumda da parayı vermek istememeleri gayet olağan bir durumdur. Ayrıca banka kartınızın sizden habersiz alınması gibi bir durumda kartınızı alan kişi sadece belli bir miktar çekebilir. Bu sayede paranız güvene alınmış olur.

İş Bankası ATM Para Yatırma Limiti

İş Bankası bankamatiklerine para yatırabilmeniz için banknot olarak işlem yapmanız gerekiyor. Yatıracağınız banknotlar ise 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 liralık olmalı ve her defasında en fazla 40 adet para yatırabiliyorsunuz. Yatıracağınız para 100 TL’lik ise bir kerede en fazla 4 bin lira para yatırma limitiniz var. Toplamda ise 24 saat içinde 20 bin lira para yatırabilirsiniz ve bu limitin üstünü yatıramazsınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here