Ana sayfa Haberler İş Bankası Petrol Yatırımı Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası Petrol Yatırımı Nasıl Yapılıyor?

908
0

İş Bankası petrol yatırımı nasıl yapılıyor, yatırım fonunun özellikleri nelerdir? Soruları artık cevaplarını buldu. İş Bankası müşterileri altın ve petrole yatırım yapabilirler ve fiyatlarda ki yükselişten de yatırım miktarları ile doğru orantılı olarak kazanç sağlayabilirler.

 Dünya üzerinde ki en karlı ürünlerin başında yer alan petrol hiçbir depolama ya da taşıma gibi unsurları içine sokmadan fiyat dalgalanmaları ile de yatırımcılara para kazandırmaktadır. Klasik alım ve satım işlemleri gibi işleyen süreçlerde isteyen yatırımcılar petrol üzerinden borsa ya da benzer alanlar üzerinden yatırım yaparak kazanç sağlayabilmektedirler. Bu nokta da İş Bankası da altın ve petrol üzerine yatırım kanallarını müşterilerinin hizmetine sunmuştur.

Yüzde Yüz Ana Para Korumalı Brent Petrol Yatırımı

İş Bankası isteyen yatırımcılar için yüzde yüz anapara korumalı Brent petrol yatırım fonu hizmeti vermektedir. Yani burada ki en önemli nokta petrol fiyatı beklenenden çok düştüğü zaman anaparanız bankanın güvencesi altında kalıyor. Bu yatırımın güvenilirliğini artırırken, anaparanızı kaybetme riskini de ortadan tamamen kaldırıyor.

 Kuzey Buz Denizinden çıkartılan ve şuan petrol kalite ölçümü ve fiyatlandırması için bir standart değer kabul edilen Brent petrol üzerine yapılacak bu yatırımla oldukça karlı sonuçlar elde edilebilir. İş Bankası petrol yatırımı nasıl yapılıyor sorusunun belki de en önemli kısımlarından biri de hiç kuşkusuz kazanç odaklı olarak planlanıp tasarlanmasıdır. Brent petrolün oldukça büyük olan değeri de buna eklendiği zaman iyi bir yatırım olduğu sonucuna varılabilir.

Okunmalı : Petrol Hesabı Açan Bankalar

İş Bankası Petrol Yatırımı Özellikleri

İş Bankası daha az risk alıp, kazanmak isteyen yatırımcıları da hedefleyerek gerçekleştirdiği Brent petrol yatırım fonu ile garantiler sunuyor. Sunulan en büyük güvence ise elbette anaparanın koruma altına alınıyor olması. Bu yaşanabilecek fiyat düşmeleri ve olağan dışı durumlarda yatırımcıyı korumak için atılmış sağlam bir adım olarak görülmelidir.

Bunun dışında yatırım olarak seçilen Brent petrolün değeri de tartışmasız bir gerçektir. Ve diğer bir önemli özellik ise, normal koşullar altında yatırımcılar bu petrol yatırımı için yurt dışında komisyon ödüyorlar, İş Bankası bu yatırım fonunda yatırımcılarından komisyonda almıyor. İş Bankası petrol yatırımı nasıl yapılıyor? Sorusunun cevapları içinde bu özelliklerde dikkate alınmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here