Ana sayfa Pratik Bilgiler İş Kurmak için Devlet Desteği

İş Kurmak için Devlet Desteği

480
0

Yeni bir fikriniz var veya uzman olduğunuz alanda yeni bir iş kurma isteğiniz mevcut ise devlet destekli krediler ile hayalinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB kredileri imkanlarından faydalanmak isteyenler için birkaç ipucunu yazımızın devamında vereceğiz.

KOBİ’lerin ihracat, Ar-Ge çalışmaları ve kurumsallaşma boyutlarını geliştirmek üzere verilen bu hibe kredi ve uzun vadeli kredi hizmetlerinden faydalanmak için 444 1 567 çağrı merkezi numarasından ek bilgi alabilirsiniz.

İş Kurmak İçin Devlet DesteğiÖncelikle mevcut bir işletmeniz varsa aşağıda ki resimde de görebileceğiniz yolu izleyebilirsiniz. Yeni bir iş fikriniz var ise KOSGEB merkezlerine gitmeniz gereklidir. KOSGEB merkezlerinin il bazında listesi için buraya tıklayabilirsiniz. Haritada yer alan  ile tıklayarak gerekli merkezlerin tam adresine ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

İyi bir iş fikriyle başvuru yaptığınız zaman, geçmişinizde nelerle uğraştığınızı ve ne yapmayı planladığınızı iyi bir şekilde anlatmanız ve sunmanız yararınıza olacaktır. Çünkü ikna etmek hibe kredi desteği alabilmenin ilk koşuludur.

KOSGEB desteklerine başvurmak için öncelikle KOSGEB veritabanına ilgili siteden kayıt olmanız gerekmektedir. Birçok sektörde yer alan iş dalının desteklendiği bu tür kredilerden faydalanmak girişimcilik ve yeni iş alanları yaratmak adına bir devlet politikası olarak da belirlenmiştir.

30.000 TL’ye kadar hibe ve 70.000 TL’ye kadar kredi desteği sunan bu hizmetlerden yararlanmak büyümek ve yeni bir iş fikrini hayata geçirmek için uygun miktarlar olmakta ve uygun vadelerle sağlanmaktadır.

Kosgeb Destek Kredisi
KOSGEB destek kredisi almak için izlenmesi gereken yol

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here