Ana sayfa Bankalar Jet Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

Jet Kredi Nedir? Hangi Bankalar Verir?

753
0

Nakit ihtiyaçlarının giderilmesi veya araç, konut gibi alanlara yatırım yapmak isteyenlerin başvurdukları yöntem kredilerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte artık kredi almak için günlerce beklemeden, saatler hatta dakikalar içinde kredi onayları gerçekleşmektedir.

JET KREDİ NASIL ALINIR?

Eskiden kredi başvurularında,  banka sayısının azlığından dolayı bankalara yapılan kredi müracaatları günlerce sürerdi. Bir de işin içine bankanın bitmek bilmeyen kaprisleri, kırk dereden su getirmeleri eklenince kredi almak haftalarca sürebiliyordu. Banka sayısını artması ile beraber bankalar arasında ki rekabeti kızışması ve gelişen teknoloji ile birlikte internet, akıllı cep telefonlarına indirilen mobil bankacılık sayesinde kredi başvurusu yapılmakta ve jet kredi diye adlandırılan bir hızla cevap verilmekte hatta kullanılan kredi miktarı, bankaya gitmeden müşterinin hesabına aktarılmaktadır. Bankalar, jet kredi konusunda müşterilerine her zaman yardımcı oluyorlar. Ama bankaların da aradıkları şartlar da uygunsa tabi. Bankalara ödenmeyen borçlar, yasal takipler, icra takipleri gibi olumsuz finans geçmişi olan, Merkez Bankası’nın kara listesine düşmüş kişiler jet kredi hizmetlerinden faydalanamazlar. Bankalar, ödemelerini gününde ödeyen, kredi notu yüksek olan müşterilerine zorluk çıkartmadan kredi konusunda yardımcı olmaktadırlar. Yukarıda saymış olduğumuz ve kredi notunu düşmesine sebep olan olumsuz davranışlarından uzak durmuş müşterilerin kredi talepleri, ister banka şubelerinden isterse bankaların internet ve mobil bankacılık sistemlerine yapacakları kredi başvuruları dakikalar içeresinde cevaplanmaktadır.

Anında Kredi Veren Bankalar

Bankalar, ayrıca SMS yoluyla da kredi başvurunun onaylandığı mesajları ile kredi kullanabilme mesajları göndermektedir. Yapmanız gereken, kredi başvuruş için gerekli evrakları teslim etmek kalacaktır. Siz, çayınızı ve kahvenizi yudumlarken kredi işlemleriniz hazırlanıp teslim edilecektir. Hatta İş Bankası, Akbank, TEB gibi bankalar, şubeye gitmeden kredi onayınızı verip, kredileri hesabınıza yatırmaktadır. Yaşadığınız yerde şubesi olmayan bankalara yapacağınız kredi başvuruları kabul edilirse, banka yetkilileri krediyi kapınıza kadar teslim etmektedir ( Odeabank ).

PTT  aracılığıyla alınabilen ve TEB ile işbirliğinde verilen kredi türü de jetkredi olarak güncel krediler arasında Örneğin:

PTT aracılığıyla Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli maaşı alanlara çok özel ihtiyaç kredisi : TEB Jet Kredi

Emekliler  nüfus cüzdanı ile başvuru yapıp, PTT işyerinden çıkmadan TEB  Jet Kredi kullanabilir.

TEB Jet Kredi Özellikleri:

  • En az limit 1.000 TL ve en fazla limit 30.000 TL olarak uygulanmaktadır.
  • En az kredi vadesi 3 ay ve en fazla kredi vadesi 36 ay olarak uygulanmaktadır.
  • Emekli müşterinin yaşı en fazla 70 olmalıdır.
  • Kredi Tahsis ücreti alınmamaktadır.

Konumuz şöyle bir özetlersek, bankaların verdiği jet krediler tamamen sizin kredi notunuza bağlıdır. Kredi notunuzun yüksek olması, sizin bankalar nazarında prestij, saygın, güvenilir müşteri yapmaktadır. Bankalar böyle müşterilerini kaybetmemek için kredi konusunda en hızlı adımlar atarak, gün içerisinde kredinizi teslim etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here