Ana sayfa Kampanyalar Kamu Personeline Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Kamu Personeline Masrafsız Kredi Veren Bankalar

346
0

Kamu personeli özel masrafsız kredi veren bankalar, bu uygulama ile kamu personellerinin biraz da olsa rahatlamasını sağlayacak. Ülkemizde kamu çalışanlarına yönelik çeşitli krediler bulunmaktadır. Dosya masrafı ya da faiz oranında indirim gibi özellikler sunulmaktadır. Genelde toplu konut kredisi haricinde diğer bankalar devlet desteği vermemektedir. Özel ihtiyaç kredisi veren bankalar Denizbank, Vakıfbank, ING Bank, İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank’tır. Bütün bankalarda binde 5 BSMV (Banka Ve Sigorta Muameleleri Vergisi) kesintisi yapılmaktadır. Yasalara göre ihtiyaç kredilerinde sınırlandırma 36 aydır. İsteseniz de 3 yıldan daha uzun süreli borçlanmaya giremezsiniz.

Denizbank kamu çalışanlarına 36 ay vadeli 50.000 TL ile %1.58 faiz oranlı ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisine başvurmak için gerekli evraklar; nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, maaş bordrosu, kamu kimlik kartı, nüfus kayıt örneğidir. Garanti bankası kamu çalışanlarına 60 ay vadeli 50.000 TL ile %0.88 faiz oranlarından başlayan kredi vermektedir. Kamu kurum belgesi olmadan da verilebiliyor. ING Bank kamu çalışanlarına özel 36 ay vadeli %1.44 oranında 50.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Bunun içinde BSMV dâhil değildir.

Akbank kamu personeline özel 75.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Faiz oranı %1.25, binde 5 kredi tahsis ücreti kesintisi yapılmaktadır.

Odeabank 50.000 TL’ye kadar 0,99 faiz oranı ile 60 ay vadeli kredi verebiliyor.

İş bankası konut kredisi alanlara, konut kredisi ödemesi devam ettiği sürece ihtiyaç kredisi kullananlara özel faiz indirimi sağlıyor. Detaylı bilgi için İş Bankası’na gidip görüşebilirsiniz.

Vakıfbank 70.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli %1.21 oranında kredi imkânı sunuyor. 0,05’i oranında kredi tahsis ücreti üzerinden binde 5’i kadar da Banka Ve Sigorta Muameleleri Vergisi alınmaktadır. Size en uygun krediyi bulmak için aylık gelir gider dengenizin bütçenizi sarsmayacak şekilde hesaplamanızdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here