Ana sayfa Genel Kapatılan Kredi Kartı Borcu Ne Şekilde Ödenir?

Kapatılan Kredi Kartı Borcu Ne Şekilde Ödenir?

571
0

Kapatılan Kredi kartlarının borcunun ödenmesi internet bankacılığı, ATM, EFT ve Havale yoluyla, Mobil Bankacılık, banka şubesi, Telefon bankacılığı ile anında yapılır. Bu ödeme işlemi kart borcunun olduğu bankanın sistemine düşmesi halinde kart kullanıma açılır, limiti açılır ve harcamalara devam edebilirsiniz.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma kapatılan kredi kartının açılması sadece borcunun yada en azından asgari tutarının ödenmesi ile gerçekleşir. Türkiye’de kredi kartı kullanımı 145, 6 milyonu aştı. Çoğumuzda iki üç ya da daha çok kredi kartı yer almaktadır. Hepimizin şuursuzca kullandıkları kredi kartları yüzünden icralık duruma düşerek resmen borç batağına sürüklediğini ne yazık ki görüyoruz. Bankalarda bu nedenle milyonlarca bireyin kapatılamayan borç dosyaları bulunur. Aylık24 kazancımız üzerinde harcama yaptığımız kredi kartı masrafları zaman geçtikçe birikerek nihayetinde içinden çıkılmaz bir duruma geliyor. Her ay aman minimum tutarını ödeyim kâfi dediğimiz ödemelerimiz ve bankaların nema üstüne nema koyduğu borçlarımız nihayetinde karşımıza aşamadığımız bir dağ şeklinde bize geri dönüyor. Yeter bundan sonra kredi kartı kullanmayı talep etmiyorum diye düşündüğümüz vakitte kapatmak o denli basit olmuyor. Aradığımız çağrı merkezi bize hayır kapatamazsınız zira tutarınız, vadeleriniz mevcut diyerek bizi ikna etmeye çalışıyorlar.

Kredi Kartının Kapatılması 

Mutlaka emin olduğunuzu göstermeye çalışın. Zira sizin bu isteğinizi 7 gün zarfında yerine getirmek mecburiyetindeler. Yok, borcunuz var yok taksitiniz mevcut ya da sizlere bir sonraki dönem için bu kadar hediye verelim. Bunlara itibar etmeyin! Kredi kartınızı kapattınız. İşte o vakit kartınızdaki ödemeleriniz bitinceye dek hesap özetiniz gelir ve siz her ay belirli ödeme yaparsanız kartınızdan bütünüyle kurtulursunuz.

Kart Borcu Yapılandırma İşlemi 

Esasen kredi kartımızı akıllı kullandığımız zaman bize faydası çok olacak. Ancak bizim Türkiye insanları ne yazık ki hızlı harcama mevzusunda kendini aşıyor. Aman alayım öderim bir şekilde ya da vadelendiririm, aylık vade 5 lira 10 liradan ne olacak, taksit, taksit derken bir göz atıyoruz ekstremize biriken taksitle r olmuş. Çoğumuz da asgari maaşla çalıştığımız içinde aldığımız aylığımızı vermek istemiyoruz.

Kredi kartı borcunun minimum tutarını ödeyin

İşte o zaman minimum tutarını vererek kurtulmaya çalıyoruz. Bu zihniyet çok hatalı zira kart faizleri işte o vakit bizim belimizi kırıyor. Yalnızca yapmamız icap eden çok acil bir gereksinimimizde kullanmamız icap ettiğidir. Bir defa bunun farkında olmalıyız. Aylık kazancımızın altında bir ödememizin olması icap ettiğini öğrenmeliyiz. Kredi kartımızın bulunduğunu çoğu vakit aklından çıkarmalıyız, unutmalıyız ki kullanma talebimizi yenelim. Taksitle olsun da dünyayı satın alırız fikrinden vazgeçelim.

Günümüzde şartlarında artık sakızın dahi kredi kartı ile satılacağı hakikati bize uygun gelmemeli. Mesela aylık kazancımız 1300 Türk Lirası asgari maaş, bizim kredi kartı harcamamız 500 Türk Lirasını aşmazsa kolaylıkla ödeme sıkıntısı olmaz, belirli ödemelerimiz yardımıyla faydalarını görmek mümkündür. Fazla kredi kartı cebinizde olmamalı, olan kredi kartı limitinin de yüksek olmaması bizi frenleyen en mühim sebep olabilir. Yoksa kredi kartı mağdurlarının veremedikleri borçlarını aman ödeme yapmak için nasıl yapsam kredi mi alsam da ödesem şeklinde bir başlarlar gerisini bundan sonra siz hesaplayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here