Ana sayfa Kredi Başvurusu Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

558
1

Hemen hemen hepimizin kredi kartlarını kullanması bilinen bir gerçektir. Kredi kartı kullanırken sizlerden istenen kredi kartını en iyi şekilde kullanmanızdır. Ayrıca şunu belirtmek gerekir ise, sizler kredi kartı kullanırken sıkı bir şekilde bankalar tarafından düzenli ödeme yapıp yapmadığınızı kontrol eden sistemler mevcut.

Kara Listedeyim Kredi Alabilir miyim?

Bu sistemler bir kere sizin adınıza borç ödenmedi vs. gibi mesajlar ile yetkililere dönüş yapar ise sizin için büyük sıkıntı durumu ortaya çıkıyor. Bu durum hiçbir kredi kartı kullanıcısının istemediği durumlardan biridir. Gerekse hukuki işlemler ile baş başa kalmak gerekse bankaların düzenli borçlarını ödemeyen müşterileri için açtığı liste olan Kara liste dediğimiz bölüm de adınızın geçmesi sizlerin kredi kartı kullanımı ve daha sonraki işlemleri için büyük sıkıntılara neden olmaktadır.

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Örneğin; kara listeye giren bir müşteri kredi başvurusu yapmada, kredi kartı almada, banka işlemlerinden yararlanmada her daim reddedilmektedir.

Kredi Yasaklısının Kredi Alması

Bankacılık tabiri ile sizlere her daim protesto yediğiniz de sizleri merkez bankası kara liste adı altında oluşturulmuş listeye girdiğiniz de hemen hemen bütün bankacılık işlemlerinden saf dışı edilmektesiniz. Bu liste merkez bankası tarafından belirlenmektedir. Bankaların kara liste sistemi getirmesi ile kara liste sorgulama teknolojisi adı altında bankaların havuz kısımlarında bu bilgilerin paylaşımı devam eder iken, sizlerin bilgilerine de sunulmaktadır.

Kullanıcılar kolayca kara liste sorgulaması yapabilmektedir. Ayrıca bankalardan bahsedecek olursak Ziraat Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Deniz Bank, Şeker Bank ya da Alternatif Bank gibi şubelerin her hangi birine gidilmesi durumunda sizlere bu işlem gerçekleştirilecektir. İşlem ücretsiz ancak diğer işlemleriniz de sizlerden 5 TL civarı bir ücret talep edilebilmektedir. Ana bankalar isminiz kara listede ise sizlere kredi vermemektedirler.

Kredi alabilmek için belirli standartların üstünde yer almanız gerekmektedir. Ancak bazı bankalar size kara listede iseniz sizlere bir bakıma af geliyor. Borçlarınızı ödeme durumlarınız da sizlere en kolay yollar ile kredi imkanları tekrar açılabiliyor. Sizlerin borçlarınızı kapatma kararı aldığınız da yapmanız gerekenlerden biri 444 99 69 numaralı telefon hattını aramak ya da direk Merkez Bankası ile yüz yüze iletişime geçmek olacaktır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here