Ana sayfa Genel Kart Aidatı İptal Ettirme

Kart Aidatı İptal Ettirme

268
0

Kart Aidatı İptal Ettirme

Kart aidatı, bankaların sizlerden her yıl aldığı; aylık olarak hesaplanıp, yıllık olarak çıkarılan kart ücretlerinden oluşmaktadır. Pek çok banka, bu durumdan rant sağlar ve kredi kartı ürünlerinden habersiz olarak bu bakiye; çekilebilir. Zira, imzaladığınız yahut kabul ettiğiniz taahhütnamelerde bu madde vardır. Ancak, sizler hiçbir şekilde bu maddeleri, okumadığınız için pek de dikkat edilmeyen bir durumdur. Aslında, yıllık bazında da pek büyük bir meblağ olmayan bu kart aidatı meselesi; oldukça eski ve oldukça nahoş bir mesele. Yıllık bazında bankalara epey büyük bir miktar döndüğü düşünüldüğünde ise, rahatsızlık yaratabiliyor.

Kart Aidatı İptal Ettirilebilir mi?

Kart Aidatı, yeni yasalar ışığında iptal ettirilebiliyor hatta verilen paralar dahi geri alınabiliyor. Bu sayede, bugüne kadar ödediğiniz bütün kart ücretlerini, iade olarak bankanız tarafından alabiliyorsunuz. Bu durum, geçtiğimiz senelerde yürürlüğe giren yasalar ışığında, kesinleşmiş durumda.

Kart Aidatı Almayan Kredi Kartları Var mıdır?

Kart aidatı iptal ettirme yerine Kart aidatı almayan kredi kartları mevcuttur. Hemen hemen her bankanın, kart aidatı almayan bir kredi kartı ürünü genelde vardır ve bankacılık hizmetlerinden bu kartlar hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür.

Kart Aidatı Nasıl İptal Ettirilebilir?

Kart aidatını iptal ettirmenin belli başlı, birkaç yöntemi mevcut. Sizler için birkaç yöntem sunacağız ve bu yöntemler ışığında, ödediğiniz aidatları hem geri alabilecek hem de kolayca kart aidatı meselesinden kurtulabileceksiniz.

Dilekçe Yöntemi ile Kart Aidatı İptal Ettirme

Bimer’e bir yazı aracılığı ile başvurup, dilekçe yöntemi ile kredi kartı aidatınızı kolayca iptal edebilmeniz mümkündür. Kart aidatı iptal dilekçesi yazarak ,Oldukça kolay bir işlem olan bu durumu gerçekleştirerek; yakın zamanda Bimer tarafından bir dönüt alabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Kart Aidatı İptal Etme

Bankanıza ait müşteri hizmetleri numarasını arayarak, yine aidatlarınızı iptal ettirmeniz mümkündür. İadesi, genelde müşteri hizmetleri tarafından bonus yahut para puan dediğimiz; kredi kartı puanları ile yapılıyor ancak ısrar etmeniz halinde, kredi kartınıza yatırılan gerçek miktar olarak da yansıyabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here