Ana sayfa Genel Kefilim Yok Kredi Alabilir miyim? Nasıl Alırım?

Kefilim Yok Kredi Alabilir miyim? Nasıl Alırım?

931
2

Ülkemizde artık bir şey satın alırken, ya da yüksek miktarda para ihtiyacımız olduğunda ilk aklımıza gelen kaynak banka kredileri haline geldi.Kefilsiz gelir belgesiz kredi veren banka varmı diye yüzlerce kişinin şube ya da banka aradığı bir gerçek.

Ülkemizde 18 yaşını doldurmuş ve kredi kullanmayan kişi sayısı oldukça az diyebiliriz. Artık bankalarda müşterinin daha kolay ve sık olarak kredi kullanmaları için kefilsiz kredi dönemini başlattı.

Eğer düzenli bir işiniz var ise, sigortanız düzenli ödeniyorsa, maaşınızı aldığınız bankadan kefilsiz kredi kullanmanız oldukça basit bir hal aldı. Çoğu banka maaş müşterilerinden hiçbir evrak ve kefil talep etmeden, müşteri üst limitleri dâhilinde istenilen kredi miktarını anında onaylıyor.

Eskiden bankalardan kredi çekmek oldukça zordu. Hatta bazı bankalar bir kefille yetinmeyip 2 kefil bile isteyebiliyordu. Ayrıca size kefil olacak kişi ya da kişilerinde sicilinin temiz ve herhangi bir borcu olmaması gerekiyordu. Fakat değişen günümüz şartlarında kefilsiz kredi ya da kefilsiz gelir belgesiz kredi kullanmak, marketten ekmek almak kadar kolay hale geldi.

Her banka müşterine kefilsiz kredi vermeye başlayınca, bankalarda kendi aralarında rekabete tutuldu diyebiliriz.  Yeni yılında gelmesiyle birlikte, artık bankalar kredi kotalarını doldurabilmek için, riskli bulunan müşterilerinden bile kefil talep etmeden kredi kullandırabiliyor.

Eğer ödemekte zorluk çekmeyeceğinize inanıyorsanız, aylık düzenli bir geliriniz var ve işiniz süreklilik sağlayan bir işse sizde kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Eğer işiniz sezonluk – dönemsel bir iş ise kefilsiz kredi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

2 YORUMLAR

  1. kefilsiz kredi çekmek için çalışmak gerekli mi? sanırım gerekmiyor,mal varlığı yeterli gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here