Ana sayfa Genel 2020 Kosgeb hibesi ve devlet destekli kredi kimlere verilecek?

2020 Kosgeb hibesi ve devlet destekli kredi kimlere verilecek?

509
1

2016 Kosgeb hibesi ve devlet destekli kredi kimlere verilecek?

Hükümetin 2016 Eylem Planı içerisinde dile getirdiği iş kurmak isteyen gençlere ve girişimcilere 100 bin liraya kadar devlet destekli kredi , destek isteyen esnaflara 30 bin liraya kadar faizsiz destek kredisi ve  çiftçilikle uğraşan vatandaşlar için  sera desteği – seraların modernleşmesi için yapılan çalışmalar sonuçlandı ve devlet destekli kredilerin yolu açıldı.

Gençlere yönelik kosgeb devlet destekli faizsiz kredi 100 bin liraya, esnafa yönelik devlet destekli faizsiz kredi  30 bin liraya kadar verilirken çiftçilere de sera destek kredisi verilecek.

Esnaf ve  sanatkarların makine, ekipman ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu , ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması  gibi amaçlar için  30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek. Devlet destekli faizsiz kredi alabilmek için esnafın ,bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu olmaması gerekiyor.Kısacası halihazırda kredi borcu bulunan esnaf, bu kredilerden faydalanamayacak.

Kosgeb desteği

KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç, KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitirmiş olan bunun yanında gençlerden başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış girişimci ve esnafa  KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullandırılabilecek.Bu durumda başvuru yapmak isteyenlerin de devlet destekli faizsiz kredi alabilmek için ,bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu olmaması gerekiyor. Ayrıca 100 bin liralık kosgeb kredisi almak isteyenler hibe desteği almadıklarına dair KOSGEB’den resmi yazı almak zorundalar.

Çiftçiler sera modernizasyonu için nasıl ve ne kadar faizsiz kredi çekebilir?

Çiftçilere sera modernizasyonu için  100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek.Böylece faizsiz kredi kullanarak çiftçiler seralarını daha modern hale getirip aynı zamanda devlet destekli faizsiz kredi kullandıkları için kredi faizi ödememiş olacaklar.

Bu yazımızda anlattığımız kredilere Esnafa 30 bin tl faizsiz kredi desteği de dahil tabii ki.Tüm esnaf,sanatkar ve çiftçilere bol kazançlar.

Ev hanımlarına ve girişimcilere kredi imkanlarını anlattığımız

Mikrokredi nedir, kimlere verilir, nasıl alınabilir? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here