Ana sayfa Genel Kredi Almak Kolay mı?

Kredi Almak Kolay mı?

538
0

Kredi Alma Kolaylıkları

İnsanlar eskiden bir birine borç para verirlerdi. Birbirlerine güvenirlerdi. Daha sonraları yaşanan olaylar insanların birbirlerine artık güvenmemeleri gerektiğini öğretti ve insanlar artık birbirlerine güvenmez oldu. Özellikle birbirlerinden para alış-verişini kestiler. Çünkü para dostluklarını bozabiliyordu. Dostlukların zarar görmesi de kötüydü, verdikleri parayı alamamaları da kötüydü.

Bankalar galiba bu olayları fırsata çevirmeyi bildiler. Artık dosttan alış-veriş dönemi kapanmış ve yardıma bankalar koşmuşlardı. Bankalar kendi aralarında bir yarış içerisinde tüketiciye her türlü kolaylığı sağlıyordu. Ev kredisi, tüketici kredi, genç girişimciler kredisi. Bankadan içeriye girdiğinizde size her türlü kolaylığı sağlayacak bilgili, tecrübeli personeller size yardımcı olmak için canla başla çalışıyorlardır. Bankalarda kredi almak için bankalara da çoğu zaman gitmeniz gerek kalmıyor. İnternet bankacılığı kullanarak da kredi alıp alamayacağınızı öğrenebiliyorsunuz, ayrıca telefonlarınızdan müşteri temsilcilerini arayarak da yardım isteyebiliyorsunuz.

Kredi puanı uygun olan her tüketici istediği bankadan çok da rahat kredi alabiliyor. Kredi puanınız da kredi alacağınız bankanın kredi kartını kullanıyorsanız ve ödemelerinizi zamanında yapıyorsanız kredi puanınız iyi oluyor ve bankadan çokta rahat kredinizi alabiliyorsunuz. İstedikleri birkaç belgenin dışında sizi zorlayacak bir durumun olmadığını görüyorsunuz. Ayrıca bankaya sabah kredi için başvuruda bulup, akşama kadar da paranızı alabiliyorsunuz. Ödemeler içinde birçok alternatif sunuyorlar. Ayın 1’inde, 15’inde diye kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bir bankaya gittiğinizde olmaz denilen çok şeyin olabildiğini de ayrıca görebiliyorsunuz. Bir şey olmazsa diğer bir alternatif size sunulabiliyor.

Kredi Almak Kolay mı?

Banka reklamlarına baktığımız da herkesin çok rahat ve kolay bir şekilde kredi alabildiklerini duyarız. Aslında kolay kredi almak eskiye nazaran şimdi daha kolay oldu. Eskiden bankacılık işlemlerinde insanlar günlerce bankaya gider gelir, günlerce kendisine kredi çıktımı çıkmadı mı beklerdi. Ankara’ dan dan krediniz daha onaylanmadı bekleyin derlerdi. Şimdi baktığımızda bankaların insanların peşinde koştuğunu çok da rahat görebiliyoruz. Bankalar kredi kartı vermekte, kredi çekilmesinde bir birleri ile yarışır hale gelmişlerdir. Bu insanlar için aslında güzel bir şey tabii ki de, gönül ister ki kimsenin krediye ihtiyacı olmasın.

Ama hayat şartların zor olması, insanların maaşlarının ancak zaruri giderlerini karşılamasına yetiyor olması krediye itmiştir. Eve bir büyük eşya alınacak olsun veya bir araba lazım olsun kimsenin elinde toplu para olmadığı için hemen ilk akla gelen bankalardır. Bankalar artık kapılarına gelen müşterileri hiç geri çevirmemekteler ve kredi verebilmek için çok büyük çaba göstermektedirler. Tabi bankalarında bu işte karı oldukça fazla olduğu için bu çaba sadece bizim için değil, kendileri için de olduğu bir gerçektir. Zorda kalan bir insan için bankaların kazanacağı çokta önemli değildir.

Bulunduğu durumdan düştüğü sıkıntıdan bir an önce kurtulmaktır. Bundan dolaysıda bankalara gidip kredi çekmektedirler. Tabi Kredi çekecek kişinin bankalar tarafından kırmızı çizgisi olmaması kaydı ile kredi alabilmektedir.Yani kısacası kırmızı çizgi yiyenlere kredi veren bankalara pek örnek veremiyoruz.

Günlerce beklemeden sabah başvurduğu krediye bir saat içinde işlemleri yapılarak kredisini alabilmektedirler. Bankalar artık kişilerin ne istediğinin çok farkındalar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here