Ana sayfa Pratik Bilgiler Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım ?

639
3

Kredi borcu ödenmezse ne olur? Hayatın getirdiği müşkül durumlardan dolayı mevcut kredi borcunuzu ödeyemediğiniz veya aksattığınız dönemler olabilir. Bu zaman diliminde yapmanız gereken kendinizi strese sokmak yerine bir çözüm yolu aramaktır.

Biliyorsunuz kredi borcunu ödeyemezseniz idari takip ve sonrasında yasal takip yoluyla icraya kadar varabilen sonuçlar çıkabilmektedir. Böyle bir sorununuz varsa şöyle bir çözüm yolunu önerebiliriz: Çivi çiviyi söker deyiminin ne kadar doğru olduğunu gösterircesine kredi borcunuzu yeni bir krediyle kapatmanız mümkün.

Tabii bu durum için kredi sicilinizin banka nezdinde yeterince yüksek olması gerekmektedir. Mevcut borcunuzu borçla kapatmak, eğer yeterince tasarrufunuz veya yatırımınız yoksa, bu yöntemle yapılabilen bir uygulamadır.

Borç kapatma kredisi veren bazı bankaların mevcut olduğunu da hatırlatalım. Bu gibi bankalar dönem dönem kampanyalar düzenleyerek potansiyeli müşterilerine cazip imkanlar sunabilmektedir. Tavsiyemiz bu kampanya ve duyurularla ilgili sitemizi takip etmeniz ve bankaların web sitelerini sık sık ziyaret etmeniz.

Kredi borcunuz varsa önünüzde 90 günlük bir süre zarfı bulunmaktadır. Bu süre zarfında gecikme faiziyle birlikte tüketici kredisi borcunuzu öderseniz gecikme faizini size fazladan yük olarak geri döner. Ama yasal takip aşamasına gelirseniz bankalar avukat ve mahkeme masraflarını da sizden tahsil etmek isteyecektir.

Güncel yazımız olan  Kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?  başlıklı yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

3 YORUMLAR

    • Tabii böyle bir durumda ikinci bir kredi çekme olasılığınız azalıyor olsa da zaman kazanmak ve ödemelerinizi yoluna koymak açısından yerinde bir hareket olabilir tekrar kredi başvurusu yapmak.

      • YA BAKA BI KREDI CEKMEKTEN BAHSEDIYOSUNUZ ADAM ZATEN ÖDEYEMEDIGI ICIN BASKA KREDI CEKMEK ISTIYECEK FAKAT KREDI NOTUNUZUN YUKSEK OLMASI GEREK DIYOSUNUZ ADAM ÖDEYEMEDIYSE KREDI NOTUDA DUSECEKTR OTOMATIKMEN DOLAYISIYLA BASKA BANKADA KREDI VERMEYECEKTIR BENCE.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here