Ana sayfa Bankalar Kredi çekerek kredi kartı borcu ödemek

Kredi çekerek kredi kartı borcu ödemek

365
0

Kredi çekerek kredi kartı borcu ödemek

Kredi kartı borcu nasıl kapatılır? , Kredi çekerek kredi kartı borcu ödemek mümkün müdür? diye düşünmüşsünüzdür.Birden çok kredi kartımız var ve bunların bazılarını ödeyip birkaçının sadece asgari ödemesini yapıyorsanız da tehlikeli ve riskli sulardasınız demektir. Yakında siz de Kredi çekerek kredi kartı borcu ödemek mümkün müdür?”, “Kredi kartı borcum gecikti şimdi ne olacak?”, “Sadece asgari tutar ödenirse faiz işler mi? gibi soruları siz de yakında soracaksınız demektir.

Kredi kartları düzenli ve hesaplı kullanıldıkları sürece hayatımızı kolaylaştırır ama  bazen kredi kartıyla ödeyemeyecekleri kadar harcama yapan,”kredi kartı borcunu ödeyemedim ne yapayım diyen ve dolayısıyla asgari ödemeyi bile yapamayıp zor durumda olan insanlar da günümüzün gerçeğidir.Sonuçta insanlar kart borcunu ödemeyerek bankaya borçlanmaktadır.

Öncelikle Kredi kartı borçlarının ödenmesi kişinin kendi sorumluluğundadır.Harcamalarını hesaplayarak yapmalıdır.Pekçok kişi, kredi kartı ile harcama yaparken sanki  para harcamıyormuş, bu borçlar kendisi tarafından ödenmeyecekmiş gibi hareket ediyor.Tabi kredi kartı ekstresi geldiği zaman ödemesi de kara kara düşündürüyor.Bunun için gereksiz alışverişler yapmamalıyız. Benzer şekilde kredi kartı harcamalarınızda bazen ipin ucu kaçıyorsa hiç olmazsa kredi kartı limitlerinizi düşürüp kontrollü olarak kendinizi harcamalardan uzak tutabilirsiniz.

Bunlarla uğraşmak yerine siz siz olun,kredi kartı borcunuzu düzenli olarak ödeyin.Sadece asgari borç olarak bilinen ve  ödenmesi gereken minimum tutarın ödenmesiyle ödemeniz gereken  borcun tamamı ödenmiş olmaz, sadece asgari tutarın ödenmesi borcunuzu geçiştirmez.Bunun için borcun tamamını ödeyecek bir yol düşünmemelisiniz.

Borçlarınız birikmiş olabilir ,bu borçtan ve borçlu olduğunuz bankadan kaçmak yerine bu borcun anlaşarak ödeme yoluna gidin. Çünkü ödemediğiniz kredi kartı borcunun gecikme faizleri ilk aydan itibaren başlar ve ödeme yapmadığınız süre içinde çoğalır. 3 ay boyunca ödeme yapmazsanız, bir  uyarı mektubu gönderir ve  size 15 gün süre tanınır bankanız. Bu 15 gün içerisinde de bankaya ödeme yapmaz veya bankanızla iletişime geçmezseniz, banka yasal takip sürecini başlatır.Hatta kara listeye girmenize sebep olabilir. Elbette günümüzde hemen her işlemde karşınıza çıkan kredi notunuz da düşeceği aşikardır.

Kredi Kartı Borçlarını tek kartta toplamak

Tabii ki insanlık hali Param yok,nerden para bulabilirim? ,Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum. Ne yapmalıyım? Diyebilirsiniz. İşte bu durumda yardımınıza sevseniz de sevmeseniz de yine bankalar geliyor.

Kredi kartı borcunuz ödeyebileceğiniz değeri aştığı zaman bankanıza ulaşın. Birden çok kart borcunuz varsa ya tüm kredi kartlarınızı aynı karta toplayın.Böylece gecikme faizinin önüne geçebilirsiniz.Bunun dışında bankanıza kredi kartınızı kapatmak ve borcunuzu taksitlendirerek ödemek istediğinizi ifade eden bir başvuru yapın.Banka sizin de istekleriniz ve ödeme imkanlarınıza uygun ödeme planıyla bir çalışma yapar.Bu yeni şartlara uyarak borcunuzu daha kolay bir ödeme planıyla ödeyebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi çekerek kredi kartı borcu ödemek

Benzer şekilde Kredi kartı borcunu kapatmak için tüketici kredisi çekmek de , borç miktarınıza uygun olması durumunda mantıklı olabilir. Örneğin Kredi kartı taksitlerine, çekmeyi planladığınız ihtiyaç kredisinin taksitlerinden daha fazla faiz ödemeniz gerekecekse; ihtiyaç kredisi çekip kredi kartı borcunuzu bir kerede kapatıp, bu kez çektiğiniz kredinin taksitlerini ödersiniz.

Her iki durumda da yapacağınız temel hesap ve bankanıza soracağınız net soru şudur:

  • Kredi kartı borçlarımı tek bir kartta birleştirme yaptırırsam, ana borç ve faizler ile birlikte toplam ödeme miktarım nedir?
  • Kredi kartı borcumu tamamen kapatmak için ne kadar tüketici kredisi çekmeliyim? Bu kredinin faizleri ile birlikte toplam maliyeti nedir?

İşte bu iki sorunun cevabını karşılaştırarak, cebinizden en az para hangi seçenekte çıkıyorsa o seçeneği seçip yolunuza devam edeceksiniz.

Borçsuz günler dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here