Ana sayfa Kredi Başvurusu Kredi çekmenin püf noktaları

Kredi çekmenin püf noktaları

233
0

Kredi Çekmenin Püf Noktaları

Herkes “kredi çekmenin en kolay yolu”nu arar elbette.Bankalar kredi verirken bir çok kriteri göz önünde bulundurur ve müşterilerine ona göre kredi kullandırır. Bu nedenle kredi çekerken dikkat etmeniz bazı kurallar bulunmaktadır. İhtiyacınız olan bir kredi kullanmak için ilk olarak düzenli olarak ödeme yapan bu yönünüzü bankaya göstermeniz gerekmektedir. Eğer düzenli gelir ve ödeme yapmamış ise alacağınız krediyi finanse etmeniz çok zor olacağından dolayı bankalar kredi vermekte sıkıntılar çıkartabilirler. Kredi çekerken gerçek olmayan rakamlar yerine kendinizi düşünerek her ay sabit olarak ne kadar ödeme yapacağınız belirlemeniz gerekmekte ve kredi çekerken bu yapacağınız ödemeye göre taksitler belirlemeniz gerekmektedir.

Kredi çekmenin püf noktaları arasında ise yine gelir ve gider dağılımı yer almaktadır. Yeni gelen yasal düzenleme ile birlikte gelirinizin %40 şeklinde taksitler ödeyebilirsiniz ve bu tutarda kredi kullanırken vadeniz belirlenir.Vadeniz ne kadar uzar ise faiz tutarının o kadar artacağınızı düşünmekte fayda vardır. Kredi çekerken bir çok bankadan ayrı ayrı teklifler almak sizin için her zaman daha iyi olacaktır. Bankalar özel olarak oluşturdukları kampanya ve şubenin sunduğu özel indirim faizleri ile değişebilmektedir. “Kredi çekmenin en kolay yolu” dediniz ya, işte kolaylaştı bile. Diğer bir dikkat etmeniz gereke husus ise alacağınız kredi türüne ve tutarına göre masraflar değişebilmektedir. Örneğin ev kredileri için ekspertiz ücreti olabilir. Bu gibi durumlar kredi başvurunuz sırasında iyice düşünüp karar vermeniz gerekmektedir.

Taksit ödemelerinizi her zaman zamanınızda yapmanız gerekmektedir. Maaşını belirli bankalardan alan kişiler için bankaların oluşturduğu maaş kredileri ile bir çok düşük faiz oranlarını kayılabilirler. Maaşınızın hesabınıza yattığında otomatik olarak kredi ödemesi yapması bankalar için ayrıca bir güven sağlamakta olup bu nedenle maaş aldığınız bankadan kredi çekmeniz artı bir avantaj olarak sizlere geri dönmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here