Ana sayfa Genel Kredi çıkmıyor , Uygun kredi nasıl alınır?

Kredi çıkmıyor , Uygun kredi nasıl alınır?

439
0

Bankalara başvurup kredisi onaylanmayan pek çok kişi Kredi çıkmıyor nasıl para bulabilirim derdine düşüyor haklı olarak. Kredi çıkmıyor ne yapmalıyım diye kara kara düşünenler için bir yazı paylaşıyoruz.Kredi çıkmıyorsa bunların nedenlerini tesbit edip ona göre hareket etmekte fayda var tabi ki.

Kredi çıkmıyor ne yapmalıyım?

Uygun kredi nasıl alınır?

Kredi ihtiyacı olan tüketicilerin en çok dikkat ettiği nokta, kullanmak istedikleri krediyi en uygun faiz oranları ve minumum maliyetlerle almak oluyor.  Bu noktada uygun kredi arayışları önem kazanıyor.

Kredi faizleri, dosya ücretleri, KKDF ve BSMV kredilerin tüketicilere maliyetlerini artıran önemli unsurların başında geliyor. Bu yüzden kredi çekmeden önce hesabı iyi yapmak gerekiyor.

Peki, ihtiyacınız olan en uygun krediyi nasıl alabilirsiniz?

Bankaların kampanyalarını takip edin

Özel bankalar ve kamu bankaları her dönem kredi kampanyaları yapıyor. Bu kredi ihtiyacınız olduğu dönemlerde bu kampanyaları takip ederek cazip kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bayram öncesi, yeni yıl öncesi, yaz dönemi ve bahar dönemi bankaların yoğun olarak kredi kampanyaları düzenledikleri zamanlar. Kampanya dönemlerinde düşük faizli kredi, dosya masrafsız kredi ya da taksit ertelemeli kredi fırsatları ile ihtiyaç duyduğunuz miktarı zorlanmadan alabilirsiniz.

Kredi çıkmıyor ne yapmalıyım ? Dediniz ya , Belki sizin için durumunuza uygun özel bir kampanya vardır ,Size özel kampanyalardan faydalanın

Daha önce kredi kullanmış ve borcunuzu zamanında ödemişsiniz, kredi kullandığınız banka size özel bir kredi teklifi sunabilir. Bu teklifler kişilere özel olduğu için faiz oranları ve taksit miktarları makul düzeyda oluyor. Önceden onaylı krediyi ekstra işlemler yapmadan banka şubesine giderek kolayca kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

 

Kredi çıkmıyor nereden para bulurum diye oturup beklemeyin , İnternetten araştırın..

Bankaların web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını takip edin. Güncel kredi kampanyaları ve kredi faizleri hakkında önceden bilgi sahibi olmanız kredi başvurusunda sürprizlerle karşılaşmamanız açısından önemli. Bunun yanı sıra tüm bankaların kredi faiz oranlarını ve kredi kampanyalarını tek bir çatı altından sunan karşılaştırma sitelerinden de faydalanabilirsiniz.

Müşteri temsilcisi ile görüşün

Kredi faiz oranları bazen değişiklik gösterebilir. Kredi çekmeyi düşündüğünüz banka şubesine gidin ve tüketici kredileri ile ilgilenen müşteri temsilcisinden güncel faiz oranları ve kampanyalar hakkında bilgi alın. Çekmeyi düşündüğünüz kredi miktarını, ödeme planını öğrenenin ve hesabınızı buna göre yapın.

Hesabınızı iyi yapın

Çekeceğiniz kredinin size maliyetini iyi hesaplayın. Aylık taksitleri, geri ödeyeceğiniz parayı düşünerek hareket edin. Çekeceğiniz miktar arttıkça hem taksitleriniz hem de geri ödeyeceğiniz para önemli ölçüde artacak. Bu da ödeme güçlüğü yaşamanıza neden olabilir. Binlerce kişi kredi borçlarını ödeyemediği için bankaların kıskacında. Kredi borcunuzu düzenli olarak ödememeniz gelecekteki kredi kullanımınızı önemli ölçüde etkiler ve kredi notunuzun düşük olmasına neden olabilir. Finansal geçmişinizin olumsuz etkilenmemesi için kredi çekmeden önce iki kere düşünmelisiniz.

Kredi çıkmıyor nereden para bulurum sorunuza cevap vermeye çalıştığımız bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalıştık.Kolaylıklar dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here