Ana sayfa Genel Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer?

Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer?

395
1

En uygun faizli ya da en düşük faiz oranlı banka hangisidir ? , En uygun krediyi hangi banka veriyor? sorularının heman ardından şu soru gelir: Kredi faiz oranları ne zaman düşecek?  ya da diğer bir deyişle kredi faizleri ne zaman düşer? Bankalar ne zaman düşük faizli kredi verecek? İşte bu sorunun cevabını kesin olarak vermek mümkün değil. Hele işin uzmanı değilseniz söylenenler tahminden öteye gitmyecektir. Elbette bizim de bu konuda bir görüşümüz var. Sitemizdeki diğer tüm yazılar gibi yatırım danışmanlığı şeklinde düşünülmemek kaydıyla biz de kredi faizleri ne zaman düşer sorunuza kendimizce bir görüş belirterek cevap yazmak istiyoruz.

Hemen her sektürde olduğu gibi bankacılık ve finans sektörü de neticede alım – satım üzerine kurulmuş. Sadece bu sektörde alınıp satılan şey nakit para gibi düşünebiliriz. O zaman da kredi faizlerinin ne zaman düşeceği ile ilgili genel bir fikir aklımıza geliyor ki o da arz talep dengesi ile ilgili. Bildiğiniz gibi her ticari sektörde bir mal ne kadar az ise o kadar değerli , ne kadar çok ve kolay ulaşılabiliyorsa o kadar az değerli oluyor.Ne zaman bankalar arası kredi rekabeti artar, ne zaman kredi kullanan sayısı değişir, o zaman kredi faiz oranları düşer diyebiliriz. Şu durumda son cümle olarak elbette söylenenin ne kadar basit ve sığ göründüğünün de farkındayız.Ama siz ne derseniz deyin düz mantık yürütürsek bu böyle.

Elbette banka kredi faiz oranlarının değişimi için sadece ülke içi ekonomik durum değil, yurt dışı piyasaların durumundan tutun , diğer tüm değerli emtianın durumu, hatta değerli maden ve değerli kağıt fiyatları gibi bir kalemde sayamayacağımız pek çok etken var iken bizim tek cümlede söyleyeceğimiz kredi faizleri ne zaman düşer sorusunun cevabı tabii ki sizin içi doyurucu olamayacaktır. Yine de kredi faiz oarnlarının düşme dönemi olarak 2016 yılı 3. çeyreği gibi bir öngörüde bulunabiliriz. Özellikle haziran ayı gibi konut kredileri düşmesi beklenebilirken eylül ayından sonra özellikle tüketici kredi faizlerinde düşme gözlenebilir. Daha ileri giderek araç kredilerinin de , firmaların satış kotalarını doldurma telaşıyla yaptıkları indirimlere paralel olarak bankalrın da dönemlik kampanyaları ile bu durumdan hem kendilerinin hem de kullanıcıların faydalanması beklenebilir.

Tabiidir ki kredi faizleri ne zaman düşer ? 2016 kredi faizleri yüksek mi olacak yoksa diğer yıllara göre düşük mü, kesin bir cevap verememkle birlikte, yatırıma yönelik değerlendirilmemek kaydıyla kredi faizlerinin ne zaman düşeceği ile ilgili fikirlerimizi paylaştık.Elbette siz kendi finansal durumunuza göre hem kredi fazi oranlarını takip edecek , hem piyasaları izleyeceksiniz ki karlı yatırımlar yapın ya da ihtiyaçlarınız için en uygun en düşük faizli krediyi kullanın.Yine de size tavsiyemiz şudur ki elinizde bir iş için yeterli miktar yatırım birikmişi varsa , bunu daha da verimli kullanmak için , daha da düşük faizli kredi çekmek kredi faizleri ne zaman düşer diye bekleyerek daha da fazla kar için çok da bekleyip zaman kaybetmek doğru olmaz gibi geliyor.Neticede yatırım yapılacaksa , gelir elde edilecek kar edilecek demektir. Kazanmaya ne kadar çabuk başlanırsa o kadar iyi değil mi?

Ayrıntılı bilgi için http://turanay.com.tr/kredi-faizleri-ne-zaman-duser/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here