Ana sayfa Kredi Başvurusu Kredi Kart Borcumu Geciktirdim Kredi Notum Düşer mi?

Kredi Kart Borcumu Geciktirdim Kredi Notum Düşer mi?

420
0

Kredi kartı bu gün neredeyse her insanın cebinde yer alan ve yapılan alışverişlerin büyük çoğunluğu hatta bazı kimseler için yapılan alışverişin tümü için bir ödeme yöntemi haline geldi.  Bu alışverişe bağlı olarak kredi kartı borçları doğal olarak birikiyor.  Hal böyle olunca kredi kartı borç ödemelerinde gecikmeler meydana gelebiliyor ve bu kredi kart sahibinin kredi notunun düşmesine neden oluyor.

Kredi kartı borcunu zamanında ödememek yada  kredi kartı en az ödeme tuttarından daha az ödeme yapmak  bankalar için ödeme yapmamak  anlamına geliyor.  Bu bankalar için borcunuza sadık olmayan biri olduğunuzu gösterir ve elbetteki kredi notunun düşmesine de bir neden teşkil etmektedir.

 

Kredi notunu oluşturan ana etmenler  mevcut borçların miktarı ve borçların ödeme performansıdır. Bu şu anlama geliyor yani borcunuzun az olması kredi notunuz için olumlu bir durum teşkil edecektir. Aynı zamanda kredi kartı borcunun zamanında ödenmesi de kredi notunuzun bulunduğu seviyelerden daha yukarılara doğru yükselmesine vesile olacaktır.

Daha da önemlisi eğer kredi  kredi kartı dönem borcuna en yakın miktarlarda ödeme yapabilirseniz bu sizin için olumlu bir durumdur.Eğer kredi notunuz düşükse veya bulunduğu konumdan düşüyorsa bu sizin ileri de başvuracağınız bankalardan eli boş dönmenize sebep olabilir. Borcunuza sadık biri iseniz  zaten bankalar da peşinizden koşacaktır kredi kartı veya kredi için.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here