Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

390
0

Global ve yerel alışveriş ve ödeme aracı olarak kredi kartı kullanımı nakit parayla kıyaslanabilecek bir hal aldı artık günümüzde. İster sanal ister fiziki bir ödeme aracı olarak kredi kartlarının bu popülerliği kolay edinilen ama sonraki zaman zarfında başımızı ağrıtan bir finansal enstrüman olmasından dolayı da hayli popülerdir. Peki kredi kartı almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Dilerseniz madde madde açıklayalım.

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar1- Öncelikle kredi kartı alırken limitinin aylık gelir düzeyimizle orantılı olmasına dikkat etmeliyiz. Kullanım yerine göre kontrolümüzü kaybetme durumunda kart limiti önemli bir nokta olmaktadır çünkü.

2- Kredi kartı sözleşmesi sayfalarca ve küçük puntolarla yazılmış olsa dahi dikkatlice okumalı ve varsa yıllık kredi kartı aidatından bihaber olmamamız gerekmektedir. Sonrasında ki olası mağduriyetler için de bu noktalara da çok dikkat etmek lazım.

3- Kredi kartına sahip olmadan önce dönem borcunu ödeyemiyor olsanız bile asgari tutarı ödemek konusunda kesinlikle emin olmalı ve bütçemizi buna göre ayarlayabileceğinizden şüphe etmemelisiniz.

Bu 3 maddeyi dikkatle okuyup değerlendirmeniz yerinde olacaktır. Çünkü ülkemizde son dönemlerde kredi kartı borcu olanların oranında ciddi bir artış olduğu kaydedilmekte. Daha büyük sıkıntıların başınızı ileride ağrıtmaması için bütçe planlamanızı iyi yapmanız ve küresel ekonomide değişken olan faiz ve döviz kurlarından da haberdar olmanız sizin lehinize olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here