Ana sayfa Kredi Başvurusu Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

469
0

Kredi Kartı Başvurusu konusu özellikle kredi kartlarının çok popüler olamsı ve hemen herkes tarafından kullanılır olamsı ardında daha da önemli hale geldi.

Kredi kartları giderek daha fazla kullanılan ve herkes tarafından tercih edilen araçlardır. Kredi kartlarının para olmadığı anlarda da işe yaraması kredi kartını cazip kılan şeylerin başında gelir. Eğer sizler de kredi kartı almak istiyorsanız size kredi kartı verebilecek bir bankaya kredi kartı başvurusu yapmanız gerekir. Kredi kartı başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa kartınız evinize, iş yerinize ya da nereye isterseniz oraya gelir. Kredi kartını aktif etmek için bir kez Atm aracılığıyla kullanmanız ya da müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. Bu işlem sonucunda kredi kartınız kullanıma açılacaktır. Kredi Kartı Başvurusu yapılıp onayının ardından yani Kredi kartınız kullanıma açıldıktan sonra harcama yapmaya ve kartı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Kredi kartına başvurmak için şubeye gitmek istemiyorsanız internet üzerinden de Kredi Kartı Başvurusu  yapabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmanız durumunda kart başvurunuz hemen işleme alınır ve işlem sonucu çok kısa bir süre sonucunda sizlere bildirilir. Eğer kredi kartı sonucuz olumlu olarak değerlendirildiyse kısa zaman sonra kartınız istediğiniz adrese gelir ve sizler de bu kartı alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı, adres bilginizi ve sizlerden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Genel olarak bu işlem sanal ortamda ekranda açılan bir form üzerinden yapılır. Başvurunuzu tamamladığınızda başvuru işleme koyulur ve kısa süre sonra kartınıza kavuşabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kredi Kartı Başvurusu işlemini internet üzerinden yapmayıp şubeden başvuru yapacaksanız bazı belgeleri götürmeniz gerekir. Bu belgelerin başında kimlik fotokopisi, maaş bordrosu yer alır. Maaş bordrosunun istenmesi kaç lira gelirinizin olduğunu öğrenmek içindir. Kaç lira gelirinizin olduğunu öğrenen bankalar bu tutara göre bir limit verirler. Yeni çıkan bir yasaya göre kredi kartlarınızın toplam limiti maaşınızın dört katını geçemez ve eğer geçtiyse de yeni bir kredi kartı alamazsınız. Limit arttırmak ve yeni kart almak için mutlaka gelirinizin de artması gerekir. Gelirinizin artması durumunda başvuru yapabilir ve kartınızı alabilirsiniz. Böylece kredi kartınızı harcamalarınızda kullanmaya da hemen başlamış olursunuz.

Tbii kredi kartı sahibi olduktan sonra da harcamalarınıza çok çok dikkat etmeniz gerekmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here