Ana sayfa Haberler Kredi Kartı Borçlarına Af 2015

Kredi Kartı Borçlarına Af 2015

372
0

Haber: Kaynak Cumhuriyet

Yaklaşan 2015 yılı Haziran seçimleri ve özellikle komşu ülke Yunanistan’da sosyalist parti Syriza’nın krizdeki borçlu halk için ekonomi vaatlerine paralel olarak seçim zaferiyle ayrılması ana muhalefet partisi CHP’nin de seçim vaatlerine ve 2015 Haziran genel seçim kampanyasına da yansıyacak gibi görünüyor.

“Demokrasi ve ifade özgürlüğü gibi kavramlar entellektüeller dışında halkın pek ilgisini çekmiyor” diyerek Haziran genel seçimleri için ekonomi temelli bir politika izleyeceklerini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim kampanyası kapsamında “aile sigortası” kavramının da eskiden olduğu gibi revize edilerek tekrar gündeme gelmesini sağlayacak.

Dar Gelirlinin Kredi Kartı Borçlarına AfAyrıca yıl içinde 2 dini bayramda emeklilere birer maaş ikramiye sözünün de verileceği seçim hazırlıkları aşamasında en önemli ve listebaşı unsurun kredi kartı borçlarına af olacağını belirten ana muhalefet lideri, diğer partilerin bu projeyi kopyalamaması için sır gibi sakladığı ve yakında kamuoyuyla paylaşacağı ifade ediliyor.

Merkez Bankası verilerine göre 57 milyon kadar kredi kartı piyasada mevcut ve bu kartlarda biriken toplam borç miktarının 5.8 milyar TL’ye yaklaştığı belirlenmiştir. CHP liderinin yakın zamanda meydanlarda dile getireceği ekonomik vaatlerini de kredi kartı mağdurlarının yakından takip edeceğini vurgulamak pek yanlış olmaz elbette.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here