Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Borcunu Bireysel Kredi ile Ödeme

Kredi Kartı Borcunu Bireysel Kredi ile Ödeme

393
0

Kredi kartı borcumuz plansız ve aşırı harcamalarımız sonucunda bütçe sınırlarımız dışına çıkabilir ve bizi içinden çıkılması zor durumlara sokabilir. Böylesi bir olasılıkta aklımıza ilk gelen çözümlerden biri de kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödeme olacaktır.

Tüketici Kredisi ile Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kredi kartı borcu bireysel kredi ile ödenir mi
Bu tür çözümlerde altını çizmemiz gereken birkaç husus vardır. Bunlardan biri böylesi bir kart borcu için banka bireysel kredi için onay verebilir mi? Eğer kart borcunuzun yaklaşık yüzde 25’i olan kredi kartı asgari ödeme tutarı ödemelerinde herhangi bir aksaklık yaşanmadıysa banka borcunuz için finansal kredi alma olasılığınız yüksek olabilmektedir. Bu durumda kredi puanınız kart borcunuz olmasına rağmen düşmez bu sebeple de ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borcunu ödeme imkanınız var.

Bu tür bireysel kredilerde kredi kartınızın tüm borcunu ödeyebilir ve kredinizi taksitle öderken kredi kartınızı da daha planlı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi ödeme disiplini kredi kartı kullanımında yapılınca avantaja dönüşen en önemli kuraldır aslında.

Özetle bireysel ihtiyaç kredisi ile kart borcunu ödemek sık yapılan işlemlerden biridir ve bunu yapmak zorunda kalmamak için kredi kartı ödemelerimizi düzgün ve düzenli bir şekilde yapmak en doğrusu olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here