Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nedir?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nedir?

185
0

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi

Son dönemlerde banka kredi kartı olmayan kişi yok denecek kadar az. Hatta birçoğumuz banka kredi kartlarına bağımlı şekilde yaşıyoruz dersek sanırım abartmış olmayız. Hatta yine birçok kişinin birden fazla bankadan kredi kartları mevcut durumda ve bu durum çoğu zaman aldığımız maaşın tamamını kredi kartı ekstresinde kullanmamıza neden olabiliyor.

Kredi kartı kullanımında dikkatli olmak ve bütçemiz doğrultusunda hareket etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra yapacağımız bazı işlemler ödeme konusunda bize avantaj sağlamaktadır. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi de bunlardan biridir . Peki nedir bu kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi ve nasıl kullanılabilir. Öncelikle bilinmesi gereken bu işlemi peş peşe olmamak kaydıyla yılda en fazla iki kez yapılabilinmektedir. Bu da bir nevi bankaların kendilerini koruma veya amaç dışı kullanılmasını engellemek amacıyla yapıldığı söylenilebilir. Hesap kesim tarihini belirlerken en önemli unsurun maaş aldığınız tarihin olduğunu belirtmek isterim. Böylece kredi kartı borcunuzu zamanında ödemeniz ve olası bir gecikme faizinden uzak kalmanızı sağlayacaktır. Mantıklı bir şekilde kullanıldığı takdirde bu işlem ile kredi kartınızın borcunu bir ay ertelemenizi dahi sağlayabilmektedir. Örneğin ayın 6’sında bankanızla iletişime geçerek ayın 7 sinde olan hesap kesim tarihinizi ayın 5 ine almak size ekstradan bir ay kazandıracaktır. Bu şekilde kendi ödeme planınızı belirleyip borçlarınız dahilinde kendinize ekstradan zaman kazandırabilmeniz mümkün olacaktır.

Her ne olursa olsun, banka kredi ve kredi kartı araçlarını kullanırken oldukça dikkatli olunmalı. Ve bu hizmetlerden yararlanırken bütçe dahilinde karar verilmelidir. Bu şekilde edindiğiniz borçları zamanında ve faize kalmadan ödeyerek, gereksiz masraflardan kaçınmış oluruz. Bu da bize yaşantımızda gereksiz sıkıntılardan kaçınmamızı sağlayacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here