Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı iptali Nasıl Olur? Zor mu?

Kredi Kartı iptali Nasıl Olur? Zor mu?

356
0

Kredi kartları hemen hemen hepimizin ceplerin de mevcut. Özellikle sizlerin gelebilecek olan her hangi bir durum karşısında ya da paranız olmadığı zaman hemen ilk iş olarak ödemeyi kredi kartlarımız ile yaparız. Hem bizlere taksit imkânı sunan bu teknoloji ile sizlere en iyi ödeme seçenekleri de sunulmaktadır. Aslında insanlarımız tarafından bilinçli olarak kullanılabilme durumunda ne kadar yararlı bir teknoloji olduğunun farkına varabiliriz.

Kredi Kartını İptal Etmek

Gerçek anlamda insanlar kendilerini fazla borca kaptırıp daha sonra farklı bankalardan aldıkları kredi kartları ile birinin borcunu diğer ile ödemeye kalkışılıyor. Bu durum hiç birimizin istemediği durumlar arasında yer almaktadır. Gerekse bu bölümden gerekse diğer kredi kartlarından çoğu insanın başı bankalar ile belaya girmektedir. Hemen hemen hepimiz kendi kredi kartlarımızın dışında istemeden gönderilen ek kredi kartlarını zor günler için cebimiz de taşırız.

Borçlu Kredi Kartının İptali

Ancak daha sonra ise her yıl düzenli bir zaman da bizlere yıllık kart aidatı olarak bir ücret yansıtılıyor. Bu hemen hemen her banka da aynı 50 TL gibi bir miktar sizlerden talep ediliyor. Sizler bu ücretleri ödememe durumunda sizlere bazı yaptırımlar gelebilir. Ancak bazen itiraz durumlarınız da bankalar hemen ücreti sizlere para puan olarak geri aktarabilmektedirler. Bu bankadan bankaya da değişiklik göstermektedir. Bu bankaların aidatlarını takip etmeniz sizlerin kredi kartı kullanımı için yararlı olacaktır.

Yani sonuç olarak sizlerden belirli bir ücret talep edilebilmektedir. Tabi ki de böyle bir durum da kullanıcı neden kullanmadığım kartın yıllık aidatını ödeyeyim gibisine bir fikir de aklına gelir. Sizlerde bu durumlara düşmek istemiyorsanız, anında kullanmadığınız kredi kartlarını iptal edebilirsiniz. Özellikle işlem yapılmayan veya çok az işlem gören kredi kartınızı bankaya giderek “Kredi kartı iptal formu” doldurarak kredi kartı iptali için başvuru da bulunabilirsiniz.

Ayrıca şundan da bahsedelim, müşteri hizmetlerini aradığınız da sizlerden birkaç kampanya olduğunu ve belirli kart fırsatlarından yararlanıp kredi kartınızı iptal etmemenizi önerirler. Bu yüzden bu tarz diyaloglar ile uğraşmak istemiyorsanız sizlerde direk bankaya gidip form doldurup kredi kartınızın iptalini isteyebilirsiniz. Kredi kartı borcunu bireysel kredi ile ödeme yazımızdan da kredi kartı borcu ödeme hakkında birkaç fikir edinebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here