Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

733
0

Kredi kartları artık mevcut ekonomik piyasalarda her yerde kabul gören hızlı ve kolay bir ödeme aracı olmasına ilaveten nakit sıkışıklığında başvurduğumuz ve kendimizi bir nevi güvende hissettiren, çoğu medeni toplum bazında en çok kullanılan kredi enstrümanıdır. Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında kredi kartına gerçekten ihtiyacınız olup olmadığıdır. Zira gereksiz bir kredi kartı kullanımı ve sonrasında ödemelerinin geri döndürülememesi kredi notunuzun negatife dönmesi ve ileride oluşacak finansal ihtiyaçlarınız için kredibilitenizin düşmesine sebep olacaktır.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Etmeniz GerekenlerKredi kartı başvurusu sırasında da imzaladığınız sözleşmeyi dikkatle okumanızı ve eğer takıldığınız finansal bir terim veya argüman varsa hemen müşteri hizmetleri yetkilisine sormanızı tavsiye ederiz. Kredi kartından nakit para çekmek başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi nakit avans çekmeden önce iki kere düşünmenizde fayda var. Anlık olarak ihtiyacınızı karşılamış olsanız da nakit avans kullanımında uygulanan faiz ve borç kredi kartının alışverişte kullanılmasına göre daha fazla olmaktadır.

Kredi kartı ekstrenizde eyr alan toplam borcu belirtilen son ödeme tarihine kadar ödediğiniz takdirde borcunuza faiz binmeyecektir, ama sadece asgari ödeme tutarını öderseniz geriye kalan borcunuz faiziyle birlikte sonraki döneme devreder. Ve bundan sonra yapacağınız harcamalarda üstüne eklenince bütçenizi oldukça olumsuz etkileyebilecektir.

Özetle kredi kartı kullanımında dikkatli ve hesaplı davranırsanız size sunduğu avantajlardan ve dönem dönem bankanın sunacağı fırsatlardan olumlu bir şekilde yararlanabilir ve vazgeçilmez bir ödeme opsiyonu haline dönüşen kredi kartlarından en yüksek verimi ekonomik olarak da alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here