Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Limit Arttırma Yükseltme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limit Arttırma Yükseltme Nasıl Yapılır?

941
0

Kredi kartları hayatımızın her alanında başvurduğumuz birincil öncelikli ödeme araçlarımızdan biridir. Ama çoğu yanlış kullanımdan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle kredi kartı limiti bir süre sonra artık yetersiz hale gelir. Kredi kartı limitini yükseltmek için yapmanız gereken aslında hayli basittir.

Kredi Kartı Limit Artırma Yükseltme

Öncelikle çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını aramakla işe başlayabilirsiniz. Sizden istenen tuşlamalı yönlendirmeleri yaptıktan sonra banka yetkilisine başvurunuzu ilgili kartınız için isteyebilirsiniz. İkinci bir seçenek olarak da size en yakın banka şubesine gidip müşteri sorumlusuna talebinizi iletebilirsiniz. Tüm bankalar kartlarındaki limitler ile işlem yapılmasına olanak verir. Bu aşamada Ziraat Bankası Bankkart Combo Kredi Kartı Limiti düşürme yükseltme işlemlerinden birisini de müşteri hizmetlerini arayarak talep edebiliyorsunuz.

Eğer internet bankacılığını aktif olarak kullanıyorsanız kredi kartı limit yükseltme işlemi nispeten daha basittir. Menüden kredi kartları butonuna tıklayarak ilgili yeri bulmanız ve limit arttırım isteğinizi online olarak iletmeniz daha basit ve mümkündür.

Kredi kartı limit arttırımı için bankaların referans aldığı hemen hemen tek nokta son 3 aya ait kredi kartı ödemelerinizin yerinde ve düzenli olmasıdır. Çünkü ancak banka bu koşullarda sizin kredi riskinizi düşük olarak değerlendirebilir ve limit arttırma talebinizi yerinde görebilir.

Akbank kredi kartı limit arttırma yazımızdan da mesela Akbank için nasıl limit yükseltilebileceğini detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here