Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir ?

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir ?

386
0

Sahip olduğunuz kredi kartını artık kullanmak istemez ve iptal ettirme düşüncesine sahipseniz ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aramak ve talebinizi iletmek yeterli olmayabilir. Öncelikle borcunuzu sıfırlamış olmanız gerekmektedir. Devam eden taksit borcunuz mevcut ise de bankalar bu borcu kapatmanızı isteyecektir.

Kredi Kartı Nasıl İptal EdilirTabii ki bankalar kolaylıkla kredi kartı verir ama söz konusu o kartı iptal ettirmek olunca hayli isteksiz davranabilirler. Sizi bonus veya ekstra puan gibi avantajlardan bahsedip sizi caydırmaya çalışabileceklerini de belirtmeliyiz.

Kredi kartı kapatmak ile kredi kartı iptali aynı anlama gelmediğini de vurgulayalım. Kredi kartı kapatmak belirli bir dönem için kredi kartınızın kullanıma kapatılması anlamına gelir. Yani bu iki kavramı birbirinden ayırt etmek yerinde olacaktır.

Eğer aktif olarak kredi kartını kullanmıyor ve daha çok nakit kullanımı tercih ediyorsanız kart aidatı gibi yıllık kredi kartı masraflarından kurtulmak adına da kredi kartı iptalini gerçekleştirmeniz uygun olur. Bankalar kar etmek adına çok çeşitli masraflar ve finansal maliyetler çıkarmaktadır, ki kredi kartı aidatı da bu pastada yeterince büyük bir paya sahiptir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here