Ana sayfa Haberler Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartı Yapılandırma

428
0

Başbakan Binali YILDIRIM ‘ın en son vatandaşlara verdiği müjde bu başlığı taşıyordu: “Kredi Kartı Borçları Yeniden yapılandırılacak !” Buna göre, kredi taksit sınırın 9 aydan 12 aya çıkarılacak. Bu genel alışveriş ürünleri için geçerli olacak elbette. Bazı ürünlerde farklı kredi taksit sayısı olabilecek,  daha az taksitli , daha farklı olanlar olabilecek ama kredi kartı taksit sayısı 12 aydan uzun vadeli olmayacak.

Bizi ilgilendiren ve başlıkta da geçen en önemli bölüm ise Kredi kartı borçlarının 2016 yılından itibaren yeniden yapılandırma fırsatı getiriliyor.Yeniden yapılandırma seçeneği ile eski ve ödeyemediğiniz kredi kartıo borçlarınızı  bir defaya mahsus olmak üzere 72 aya kadar yeniden yapılandırıyorsunuz.Bu uygulama ihtiyaç kredisi şeklinde oluyor.

Tüketici kredilerindeki vade 36 ay iken artık  48 ay vadeli olabilecek. Konut kredilerinde özkaynak ve kredi şeklinde iki bölüm vardı. Bu bölümlere de kredi oranı değişiyor. Basit olarak söylenirse 100 bin liraya bir ev alacaksanız 75 bin kredi alabiliyordunuz, 25 binini de siz veriyordunuz. Artık  bankalar 80 bin’e kadar kredi verebilecek , yüzde 20’sini de siz peşin ödemiş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here