Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

178
0

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartı kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Bu sayı her geçen gün de giderek artmaktadır. Banka müşteri, hizmet aldıkları bankadan temin ettikleri kredi kartlarıyla ay içerisinde istedikleri zaman harcama yapabiliyor, hatta yaptıkları harcamaları taksitlendirerek parça şeklinde ödemelerini yapabiliyorlar. Kredi kartı kullanıcılarının başına gelebilecek olumsuz birçok durum bulunuyor. Bu durumlardan bir tanesi de kredi kartının kaybolması durumunda izlenmesi gereken adımların neler olduğudur. Sizlerde kredi kartınızı kaybettiyseniz ve kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım diyorsanız yazının alt kısımlarında yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

Kredi kartı kaybedildiğinde kısa süre içerisinde kötü niyetli kişilerin eline geçebilir ve yüksek tutarda harcama yapılabilir. Özellikle birçok internet sitesi küçük tutarlardaki harcamalar için cep telefonlarına güvenlik şifresi göndermez ve direkt olarak yapılan ödemeyi kart şifresine gerek kalmadan kabul eder. Bu nedenle kredi kartının kaybedildiği fark edildiği anda bankayla temas kurmak gerekir. Bu durumda bankayla en hızlı bir şekilde iletişime geçme yöntemi 24 saat hizmet veren banka müşteri temsilcilerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak kısa sürede ilgili banka görevlisine durumu anlatmak ve kartın kullanıma kapatılmasını talep etmek gerekir.

 Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi kötü amaçlı kişiler kaybolan kartı bularak rahat bir şekilde kartla alışveriş yapabilir. Ayrıca kart bilgilerini kopyalayarak daha yüksek meblağlarda ücreti kartlardan çekebilirler. Bu nedenle kredi kartının kaybolması durumunda yapılması gereken ilk işlem bankayı arayarak kartın kapatılmasını sağlamaktır. Böylece kredi kartı başkalarının eline geçse bile kullanıma kapalı olduğu için hiçbir şekilde işlem yapmaya müsaade etmez. Sonrasında ise banka yetkilileri daha güvenli olan yeni bir kredi kartını müşterilerinin adresine ulaşmasını sağlayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here