Ana sayfa Bankalar Kredi Kartında Taksit Sayıları Yeniden Düzenlendi

Kredi Kartında Taksit Sayıları Yeniden Düzenlendi

117
1

Kredi Kartında Taksit Sayıları Yeniden Düzenlendi

2016 Yılında Kredi Kartı Taksitleri Artacak mı? Kredi Kartı taksit sayısı değişti mi? sorularının ardından yaşanan gelişmeleri paylaşmak istiyoruz.Kredi kartlarında geçtiğimiz dönemde yaşanan taksit sıkıntıları, özellikle geçen yıl epey zorlu bir sürece girmiş ve neredeyse hiçbir sektörde taksit yapılmayacak hale getirilmişti. Bu yaptırımlar sonucunda esnaf, mağaza sahipleri ve kredi kartı kullanıcıları farklı yollar kullansalar da –taksitle telefon yerine telefon kılıfı satmak gibi- çoğu insan için, sıkıntılı süreç devam etmekteydi. Bu süreci aşmak adına, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu; taksit seçeneklerini yeniden inceledi ve bir kez daha yaptırımda değişiklikler yaparak; gerekli yasaları güncelledi.

Kuyumculukta Kredi Kartına 4 Taksit

Kuyumculuk sektöründe, 2015 yılından itibaren taksit tamamı ile yasaktı ancak 2016 yılından itibaren BDDK, bu konuda da değişime giderek maksimum 4 taksit hükmü verdi. Bugünden itibaren, kuyumculuk ürünlerinde, kuyumcular kredi kartına dört taksit yapabilmekteler.

Beyaz Eşya’da 12 Ay Taksit

Beyaz eşya alışverişlerinizde de yeni düzenlemeyle 12 taksit fırsatı geldi. Artık, beyaz eşya alışverişlerinde aldığınız ürünü 12 ay taksite bölebileceksiniz.

Eğitim – Öğretim Harcamaları 12 Taksit

Eğitim öğretim harcamalarınız da bundan böyle 12 taksitle yapılabilecek. Daha önce sarf ve kırtasiye malzemelerinde pek taksit yapılmıyordu ancak yeni yasa itibarı ile eğitim, öğretim, sarf ve kırtasiye malzemelerine 12 taksit yaptırabileceksiniz.

Kredi kartı taksit sayısı arttı mı? Özellikle elektronik sektörüne de beklenen taksit fırsatları, bu yıl da gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Yılın ortalarında herhangi bir yasa değişikliği olur mu, bu hâlâ muamma ancak; şimdilik elektronik taksitlerinde herhangi bir değişiklik yok.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here