Ana sayfa Bankalar Kredi Kartından hesaba havale eft yapılır mı?

Kredi Kartından hesaba havale eft yapılır mı?

586
0

Paranızın olmadığı zamanlarda kredi kartı ürünleri, şüphesizdir ki kurtarıcı olabilmektedir. Günümüzde hem öğrencilerin hemde her meslek grubundaki bir çok insanın, düşük limitli yada yüksek limitli fark etmeksizin bir tane kredi kartı bulunmaktadır. Meslek gruplarına göre değişkenlik göstermekte olan grup yapılandırmasında örneğin bir öğrenciye 1000 TL limit verilirken, memur grubuna 5 Bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Faturalar, kredi kartı taksitleri ve ödemeleri düzenli bir şekilde yapılması halinde limitiniz artış gösterebilir. Kişiden kişiye farklılık göstermekte olan durumlarda kredi kartı bir hayli yayın şekilde kullanılmakadır. Sizde eğer kredi kartı sahibiyseniz, muhtemelen ödemelerinizde kredi kartını sık kullanıyorsunuz. Peki cebinizde nakit kalmadığı zamanlarda başkasının hesabına Kredi Kartından Havale veya EFT yapılabilmesi mümkün müdür ? Diye soruyorsanız cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Kredi Kartıyla Havale / EFT Yapılır mı?

Dilemiş olduğunuz zaman kredi kartınız üzerinden karttan havale ve EFT yapmanız mümkündür. Kredi kartınız ile havale ve eft işlemlerinizi sınırsız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde yapılmakta olan fatura ödemelerinin bir çoğu havale ve eft yöntemi ile gerçekleşmektedir. Örnek vermek gerekirse elektrik faturanızı elektrik kurumunuza öderken de havale veya eft yolunu kullanmaktasınız. Birden fazla yöntemi bulunmakta olan havale ve eft işlemlerini, dilediğiniz yoldan çekerek işlemlerinizi kolayca halledebilmeniz mümkündür. Cebinizde nakit paranız kalmadığı zaman bu işlem ile o ayı rahat şekilde geçirebilirsiniz.

Kredi Kartıyla Havale Nasıl Yapılır?

Kredi kartı aracılığı ile banka hesabı bulunan herhangi birisine karttan havale yapmak artık günümüzde çok kolay hale gelmiştir. Dilerseniz ATM’lerden, dilerseniz internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartıyla EFT Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile EFT işlemleri için, havale işlemlerinde yapmakta olduğunuz gibi, aynı adımları izleyerek ve kredi kartınızdaki bakiyeyi, iş arkadaşınıza, başka bir yere veya şirket hesabınıza aktarmanız mümkündür. EFT işlemleri, bankaların çalışma saatleri içerisinde karşı tarafa geçerken, çalışma saati dışında yapılan ödemeler bir sonraki güne aktarılmaktadır.

Kredi kartı ile EFT-Havale yapmanın havale işlemi ile arasındaki te farkı, İBAN numarasını doğru şekilde girmenizdir. İBAN numarası yanlış girmeniz halinde yada numarayı doğru bilmediğiniz durumlarda, hesap numarası ile akarım yapamazsanız, hesap numarası bankalar arası transferlerde geçerli olmaktadır. İban aracılığı ile tüm işlemlerinizi kolay ve hızlı şekilde başka bilgi almadan gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here