Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum

Kredi Kartından Nakit Avans Çekemiyorum

574
0

Mevcut sahibi olduğunuz kredi kartına limitiniz dahilinde birde nakit çekim imkanları verilmektedir. Bu çekimi yapabilmeniz için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle kartınızın borcunu ödememe, asgari tutarın altında ödeme gibi hususlarını yapıyorsanız ve sürekli hale getirirseniz kartınız nakit çekime kapatılır. Bu durumda kredi kartından nakit avans çekemiyorum şikayetleriniz olacaktır.

Karttan Nakit Çekememe

Bankalar kredi kartlarını genellikle alışveriş kullanımı için müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Kredi kartından nakit avans çekmek bankaların kar marjını arttırması için verilen bir hizmet olmakla birlikte halk arasında “para tuzağı” olarak da bilinir.

Eğer kredi kartından nakit avans çekemiyorum diyenlerdensiniz bunun iki türlü doğal açıklaması olduğunu da belirtmeliyiz. Birincisi kartınız nakit kullanıma kapalı olabilir.

Kredi Karımdan Nakit Avans Çekemiyorum

Yani ilk başvurunuzda kredi kartınızın özelliklerini belirtirken nakit kullanıma açılsın şeklinde bir seçeneği işaretlememiş veya görevliye belirtmemiş olabilirsiniz. Aktif bir internet şubesi kullanıcıysanız online hizmetlerden bunu tanımlayabilir veya bankanızın size en yakın şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kart Borcunuzun Aksatılması

Böylesi bu durum kredi kartından nakit çekememe probleminize yüksek olasılıklı doğru bir yanıt olacaktır. Bankalar yeni çıkan düzenlemeyle birlikte 3 dönem üst üste dönem borcunuzun asgari ödeme tutarını yatırmadığınız takdirde kartınızı nakit kullanıma kapatacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca hiç ödeme yapmadıysanız veya kartınızı alışveriş kullanımına bile kapatıldıysa nakit avans çekimine izin vermeyeceğini bir şekilde size de iletecektir ilgili banka. Her zaman dediğimiz gibi kredi kartı kullanımı doğru bir şekilde kullanıldığında avantajlarıyla, ödeme disiplini sağlanamadığında ise zararlarıyla kendini belli ettiren bir ödeme hizmetidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here