Ana sayfa Kredi Kartları Kredi Kartından Nakit Para Çekmek

Kredi Kartından Nakit Para Çekmek

603
1

Kredi kartı kullanımında en çok yapılan yanlışlardan biridir kredi kartından nakit para çekimi. Acil nakit ihtiyacı durumunda geçici ve çabuk bir çözüm sunuyor olsa da bankaların bu işleme uyguladığı yüksek faiz oranlarından kaynaklanan ileriye dönük bütçemizi sarsabilmektedir.

Kredi Kartından Para Çekersem Ne Olur?

Kredi kartından nakit para çekmekNakit avans çekmek genel olarak her bankanın birbirlerine göre benzer ve yüksek faiz oranı uyguladığı kredi kartı işlemlerinden biridir. Aslında bankaların bu işlem üzerine yoğunlaşmış kredi kartı kampanyaları ve reklamları mevcuttur çünkü bankalar kredi kartından nakit çekimi ile kar marjlarını oldukça yükseltebilmektedir. Bu sebeple bankalar nakit avans çekimini özendirici reklam kampanyalarını hayli ağırlık verirler.

Eğer acil bir nakit ihtiyacınız oluştuğunda yapmanız gereken daha çok bireysel kredileri kullanmak veya küçük meblağlarda ise borç almanızdır. Çünkü bankaların kredi kartlarından aldığınız borç sonrasında kredi kartı ekstrenizde komisyon ve faiz oranıyla  birlikte fazladan gider kalemi olarak görmeniz yüksek olasılıktır.

Kısacası bankaların kredi kartı nakit avans tuzağına düşmemekte fayda var. Taksitli nakit avans çekmek bile toplam gider hanesinde fazladan yük ve maliyet olarak yansıyacağını unutmamanız yerinde olacaktır.

Eğer nakit avans kullanımında sıkıntı yaşıyorsanız, kredi kartından nakit avans çekemiyorum yazımızdan da detaylara ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Sakın kredi kartını nakit avans olarak kullanmayın, cok canım yandı bu durumdan çünkü 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here