Ana sayfa Nedir Kredi Kayıt Bürosu KKB nedir ?

Kredi Kayıt Bürosu KKB nedir ?

448
0

Kredi Kayıt Bürosu nedir

Bankalardan kredi ve kredi kartı ürün hizmetlerinden faydalandıktan sonra Kredi Kayıt Bürosu kurumu tarafından bir kaydınız tutulur. Bu kayıtta kullanımlarınıza dair bilgiler yer almaktadır. Ödeme disiplininiz, gecikmeler veya olmuşsa adli ve yasal takip süreçleri gibi. Kısaca KKB şeklinde adlandırılan Kredi Kayıt Bürosunun işlevi kişilerin bir nevi finansal geçmişlerini tutmaktır.

KKB Nedir?

Bankalar ise kredi puanı veya kredi sicili adı verilen bu veriler ışığında kişilerin kredi taleplerini veya kredi kartı taleplerini değerlendirirler. Kredi puanınızı öğrenmek için KKB resmi sitesinden abone olabilirsiniz. Ama hatırlatmalıyız ki belirli bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz ve üyelikten ayrılmak için bile belirli bir ücret talep edebilmektedir KKB.

Kredi notu hesaplama başlıklı yazımızdan kredi puanı hesaplanırken dikkate alınan kriterleri daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca finansal kredi kullanımlarında dikkatli ve planlı bir ödeme planıyla kredi puanınızın oldukça yüksek olacağını hatırlatmalıyız, bu da size ileriye dönük bir güvence ve olası kredi ihtiyaçlarınızda olumlu ve yüksek olasılıklı cevap alma olanağı sağlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here