Ana sayfa Bankalar Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

428
0

KREDİ NOTU DÜŞÜKLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Pek çok kişi maddi sıkıntılar nedeniyle bunalımda. Ekonomik kriz herkesi vursa da, en çok dar gelirliler etkileniyor. İçinde bulundukları durumu ifade edecek evrakları bile bulamayanlar var çünkü çalıştıkları halde emeklerinin karşılığını göremiyorlar. Maaşlarını alamayınca kredi kartlarında gecikmeler yaşanabiliyor. Kısa ve orta vadeli çözümler bulabilmek için kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aracılığıyla bir çıkış noktası arıyorlar. Bunu her banka yapmıyor, çoğu banka düzgün ödenmiş borçların hesabını tutarken, sadece sicili bozuk olmayanlara yeni kart ya da ihtiyaç, konut, taşıt kredisi veriyor. İnsanlar bu konuyu detaylı araştırmazsa, herhangi bir bankaya gidip, başvurularına olumsuz yanıt alıp geri dönüyor. Ekonomik düzeyi ve maddi imkanları yüksek olanlar yani iyi, garantili bir işin, sağlam bir getirisi olduğu durumlarda, kredi imkanı hep geçerli.

Bankaya sorunca şartlarınızla imkanlarınızın ne derece örtüştüğünün yanıtını alacaksınız. Kredi notu düşük olmakla kara listede olmak çok farklı şeyler. İnsanın başına her şey gelebilir ama iyi bir dostu varsa, kefil göstererek iyi imkanlar edinebilir ve zaman içinde ödeyebilir. Bu özel durumlarda, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, düşük faiz gibi, daha uzun vadede ödeme gibi avantajlar sunabiliyor. Parayla ölçülemeyecek kadar değerli bir yardım eli, durumunuzu düzeltmeniz için borçlarınızı kapatıp, size bir plan sunuyor olabilir ama hayat bu kadar kolay değil. Bankalara internet üzerinden başvuramadığınız gibi, kişisel olarak başvuru yapıp reddedildiğinizde, puanlarınızı etkileyebiliyor. Yani kapı kapı dolaşmak da bir çözüm değil, insan ne aradığını bilmezse kredi notu düşebiliyor.

Uzun yıllar çalıştığınız bir bankanın ayrıcalığı olabilir mi? En azından bunu sorgulamanız gereken ilk yer orası diyebilirim çünkü referans olarak gösterdiğiniz bir iş ilişkisinin farkı muhakkak olacaktır. Bir kaç puanın lafını etmeyecek, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, özellikle maaşınızı oradan alıyorsanız size yardımcı olmak için tüm imkanları değerlendirecektir. Hiçbir şeyin garantisi yok. Bir sosyal güvence şart. Çok yüksek faizlere maruz kalmamak için çözümü yine bankanıza danışarak bulabilirsiniz. Not yükseltme, borç kapatma gibi değişik çözümlerle karşınıza çıkabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here