Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu Kaç Olmalı ?

Kredi Notu Kaç Olmalı ?

630
0

Çoğumuzun artık aşinası olduğu kredi notu, bankalardan kredi kartı ve kredi almak için bize ait olan önemli bir göstergedir. Bu puanı baz alarak genel olarak bankalar kredi hizmetlerini müşterilerine sunar. Kredi notu veya kredi puanı 700 ile 1500 arasında ise bu genelde kötü olarak değerlendirilir.

Tabii bu durumda kesinlikle kredilerden veya kredi kartlarından yararlanamazsınız şeklinde bir kide bulunma. Banka sizden fazladan bir teminat isteyebilir ki, bu da zaman ve emek kaybı anlamına da gelmektedir.
Eğer kredi skorunuz 1500 ile 1700 arasında ise bu “iyi” anlamına gelir büyük ihtimalle ve belirli limitlerde kredili ürün kullanabileceğiniz anlamına gelir. Eğer 1700 üzerinde ise kredi puanınız, bu “çok iyi” derecesine tekabül eder.  Kredi notum düşük ne yapmalıyım gibi bir soru aklınızı meşgul ediyorsa resimde de görebileceğiniz gibi beklemek, ve bu süre zarfında borçlarınızı düzene sokmak en iyisi olabilir.

Ayrıca kredi notunu yükseltme başlıklı yazımızdan da sizin için hazırladığımız tavsiyelere göz atabilirsiniz. Özetlemek gerekirse kredi notunuz yeterince yüksekse, yani 1500 birimden fazla ise kredi kullanımında, bütçenize göre uygun limitli bir hizmetten yararlanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here