Ana sayfa Kredi Notu Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

60
0

Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

Kredi Notu bankalar tarafından çok önemli  olup kredi kartı başvurusundan kredi çekmeye gibi bir çok durumda bankalar tarafından kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notunu etkileyen bir çok etken bulunmakta olup bankalar tarafından bunlar tek tek hesaplanmaktadır. Kredi notunu etkileyen etkenler arasında en çok kontrol edilen faktör gelir ve gider dengesidir. Giderlerinizde kredi kartı borcunuz, vadeli mevduat hesaplarınız, ödeme günleriniz, var olan kredileriniz hesaplanmaktadır. Toplam olan borcunuz ile toplam geliriniz hesaplanmakta olup kredi çekerken toplam borcunuza göre kredi limitiniz hesaplanmakta ve gelir durumunuza göre ise kredinizin aylık ödemesini seçebilmektesiniz.

Kredi notunu yükseltmek için ne yapmalı?

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişiler için ilk olarak yapması gereken bütün borçlarını ödemesi gerekmektedir. Daha sonra kredi kartı kullanıyorsa düzenli olarak kredi kartının asgari ödemesini değil bütün borcunu ödemesini sağlamaktadır. Kredi notu hemen yükselen bir şey olmadığından dolayı biraz sabretmeniz gerekmektedir. Eğer her hangi bir kredi kartı kullanmıyorsanız düşük limitli kredi kartı çıkartıp harcamalar yaparak ve tüm borcunu zamanında ödeyerek kredi notunuzu yükseltmeyi sağlayabilirsiniz. Eğer ki bankalar kredi notunuz düşük olmasından dolayı kredi kartı başvurularınızı kabul etmiyorsa ek kart veya başkası tarafından kefil göstererek kendi adınıza kredi kartı harcamaları yaparak bankalara düzenli ödeme yaptığınızı kanıtlayabilirsiniz.

Kredi notunuzda yükselmesinde diğer bir etken ise maaş ve düzenli olan ödemelerinizi bankalar aracılığı ile yapmanız her zaman artı yönde olmaktadır. Kredi notunda en önemli etken ise bankalar ile sürekli işlem yapmanız ve hesaplarınız ile girdi çıktı yaparak bankaların güvenini sağlamayı amaçlamaktadır. Kredi çekerken yüksek miktarlarda vermemelerin nedeni ise devlet tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte gelirinizin belli bir oranında hiçbir borcunuz olmaması durumunda kullanma imkanınız bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here