Ana sayfa Kredi Başvurusu Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Çekerim?

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Çekerim?

415
0

Hani bazıları derlerya bizde söz senettir. Bankalar için ne yazık ki bu sözün pek bir anlamı olmuyor.  Eğer bankalardan kredi çekmek istiyorsanız  devreye sizin sahip olduğunuz kredi notunuz devreye giriyor.

Kredi notu puanlama sistemi 0 ile 1900 arasında olmaktadır. Burada 1900 en yüksek puandır. Yani eğer puanınız 1900 veya ona yakın bir seviyede ise bankalardan kolaylıkla kredi çekebileceksiniz. Bankalardan kredi çekebilmek içinse kredi notunuzun en az 1400 olması gerekiyor.  Kredi notunuz bu puandan düşük yani 0 ile 1-1200 civarlarında ise bankaların gözünde riskli bir konumda bulunuyorsunuz demektir.

Peki kredi notunuz düşük ise ne yapacaksınız?

Yukarıda dediğim gibi eğer kredi notunuz düşük ise kredi alabilmek önünüzde iki seçenek var. Bunlar;

  1. Kredi Notunuzu Yükseltmek

Kara listeye girmediğiniz sürece kredi notunuzu yükseltmek mümkün.  Bunun için ilk olarak kredi notunuzu sorgulayın ve kredi notunuzun nededen düştüğünü bulun. Eğer kredi notunuz gecikmeli ödemelerden dolayı ise bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyin  kredi notunuz kredi alabilecek seviyeye gelecektir.

  1. Bankara Teminat Vermek

Kredi notunuzu yükseltmeden kredi çekmek istiyorsanız bankalara ipotek vemeniz gerekmektedir.  Eğer bir taşınmaza sahipseniz bunu bankaya iptotek ettirip kredi almanız mümkün.

Ayrıca kredi puanınız kredi alma sınırı olan 1400 puanına yakın ise banklara  birini kefil gösterip kredi alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here