Ana sayfa Kredi Başvurusu Kredi Onayı Ne Kadar Sürer ?

Kredi Onayı Ne Kadar Sürer ?

254
0

Kredi Onayı Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Çağımız koşullarında nakit gereksinimlerimizi karşılamak amacıyla ilk müracaat edilen merci bankalardır. Meydana gelen para gereksiniminin derhal giderilmesi ve gerçekleştirilen kredi müracaatının anında kabul edilmesi ile beraber kredimizi anında almak isteriz.Kısa zamanda kredi onayının çıkmasını beklerken, kredi onayı ne zaman belli olur , kredim ne zaman onaylanır ? diye sık sık bankaya da sorarız.

Evvela bireysel tüketici kredisi onayı ne zaman belli olur diye sorarsanız en çabuk ve en basit onay alınan kredi bu kredidir. İster bankaya uğrayarak ister web kredi müracaatı ya da mesaj kredi yöntemi gerçekleştirilen kredi müracaatları 3-5 dk içerisinde neticelenmektedir. Gelen onay smsinde krediniz kabul edildi en yakın şubemizden alabilirsiniz şeklinde bir sms aldığınız da bankanın herhangi bir şubesine uğramanız durumunda kredinizi almanız olasıdır.

Gene bazen müracaattan sonra gelen smslerde daha iyi değerlendirmek amacıyla bankaya uğramanıza yönelik yanıtlarda gelmesi mümkündür. Bu durumda büyük olasılıkla banka sizden ek güvence talep etme meyilinde olduğunu anlamak lazım. Güvence ise gelir evrakınızı, kefil gibi güvence talep etmesi ve bu koşulların yerine getirilmesi durumunda yine kredinizi alabilirsiniz.

Bankaya özellikle giderek gerçekleştirilen kredi müracaatlarında gene anında neticelenmektedir. Sizlere önerimiz bankaya bilhassa giderek kredi müracaatı yapmayı aklınızdan geçiriyorsanız yanınıza gelir evrakı ya da maaş bordronuzu almanızı öneririz. Gene gerçekleştirilen bu müracaatta kredinizi aynı gün kullanmanız ve paranızın hesabınıza yatması olasıdır.

Ev kredisi ya da konut kredisi müracaatı onayı ne kadar sürer diye sorarsanız, ev kredisine gerçekleştirilen ön müracaatta size ne kadar kredi çıktığı görülebilir, ev kredisi müracaatları bir mesai gününde neticelenir. Gene alınacak evin uzman incelemesi (uzman analizi) ile kıymeti belirlenir bu vaziyet ise 2-5 gün içinde sonuçlanır. Neticelenen ve kıymeti belirlenen evin %75 oranında banka sizlere ev kredisi kullandırır, ek olarak tapu harcamaları da sizlere aittir.

Ev kredilerinde kredinizin kabul edilmesi durumunda alınacak evin de krediye elverişli olması şarttır aksi durumda krediniz kabul edilse dahi koşulları taşımayan ev yüzünden krediniz iptal olur. Ek olarak ev kredisinde verilen kredi nakit şekilde sizlere verilmez, evi satan insan veya kuruluşa kurallar dâhilinde verilir.

Araç yani taşıt kredisi onayı ne kadar sürer mevzusu ise ev kredisine benzer bir süreç mevcuttur, krediniz kabul edilince ya da sıfır taşıt için aldığınız proforma fatura ya da 2. El ise taşıt ruhsatı ile beraber bankaya doğrudan müracaat edebilirsiniz.

Bütün kredi müracaatlarında bankaların özgürce değerlendirme hakları yer alıyor. Gene kredi notunuz, kredi borç geçmişiniz, mevcut maddi durumuz kredi onaylanmasında en önemli unsurdur, kredi notu az olanlar ya da cazip olmayanlara, takipte, ödemesi gecikmiş kredisi olanlara kredi çıkmaz, kimi zaman ön onay çıksa bile bankaya gidildiğinde negatif neticelenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here