Ana sayfa Bankalar Kredi Sicili Kötü Olan Kişilere Kredi

Kredi Sicili Kötü Olan Kişilere Kredi

176
0

Kredi Sicili Kötü Olan Kişilere Kredi

Kredi notu, kredi puanı ya da kredi sicili aslında aynı sistemi içermektedir.Çevrenizde bir çok kişi kredi sicilim kötü nerden para bulurum?, kredi çıkmıyor acil para lazım,kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar ya da kredi dışında nerden para bulurum? gibi sorunlarla uğraşıyor. Şahısların daha önceki süreçlerde bankalar ile yaptıkları ödeme prosedürlerinde gözlemlenen istikrar meydana kredi puanını ve kredi sicilini getirmektedir. Kredi sicili ile beraber bankalar kredi kullandıracağı şahıslara bir ön araştırma aşaması gerçekleştirmektedir. Bu düzenekte bir insanın kaç yıl önce kredi aldığı, kredi ödemelerini ne şekilde verdiği, kredi kartı borçlarını ödeme istikrarı vb. veriler mevcuttur.

 

Sicili Bozuk Kişilere Hangi Bankalar Kredi Vermektedir?

Kredi notunda meydana gelen düşüş ya da azalmaların temel sebebi borçların düzenli bir şekilde verilmemesi ya da aksatılmasıdır. Bankalar aracılığıyla çekilen kredilerin ya da kredi kartı borçlarının belirli düzeylerde ayarlanması gerekir. Kredi kartı borçlarının zamanında verilmemesi, kredi borçlarının geç verilmesi vb. puan kesintisine sebebiyet verilmektedir.

Bu puanlar 5 yılda bir yenilenir. Daha sonra tekrardan puan sistemi devam etmeye başlar. Kredi notu hakkında bilgi öğrenebilmek için Findeks sistemine üyelik yaptırmak gerekir. Findeks aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler neticesinde kredi notları düzgün bir biçimde hesaplanır. İlk kredi notu sorgulama işleminde para talep edilmemektedir. TC numarası ile kolay bir biçimde kredi notunu sorgulamak mümkündür. Kredi geçmişi bozuk olan şahısların kredi çekebilmesi için bazı şahıs ya da kurumlara başvuru yapması gerekir.

 Kredi Sicili Bozuk Olan Kişilere Kredi Kullandırılabilir

Kredi notu yeterli olmayan bireyler senetle ya da komisyonla kredi kullandıran insanlarla ile iletişim kurulabilir. Kredi puanın yetersiz olduğu durumlarda bankalardan bu sebeple kredi çekemeyen bireyler acil istekleri için nakit sorunları de yaşayabilir. Kredi sicil evrakında bulunan sistem puanın renklere ve düzeylere göre ayarlanması da bir hayli önemlidir. Bu şekilde renk üzerinden ve seviye ile beraber bireylerin ödemelerini ayarlaması söz konusu olmaktadır. Kredi sicili ayarlanma ile beraber siz de bankalardan kredi çekebilir ve işinizi hemen yapabilirsiniz.

Kredi sicilim kötü nereden para bulurum?, kredi çıkmıyor acil para lazım nerden bulurum?,kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar ya da kredi dışında nerden para bulurum? Gibi sorulara da yol gösteren bu yazımızın yanında sigortası olmayana kredi veren bankalar yazımızı da okumanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here