Ana sayfa Pratik Bilgiler Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

534
5

Geçmişte yaşadığımız sıkıntılar ve bütçe dengesizliklerinden dolayı hepimizin mağdur olabileceği bir sektördür finans sektörü. Eğer kullandığımız bireysel kredilerin veya kredi kartlarının borçlarını düzenli bir şekilde geri döndüremediysek bu kredi notumuza yansır ve mevcut zaman diliminde kredili ürünlerden faydalanmamız zorlaşır.

Bankalar bireyin gelirine veya sahip olduğu mal varlığına göre de kredi sicili bozuk olsa dahi kredi kullandırmakta herhangi bir sakınca görmeyebilir. Kredi sicilinin kötü olması kredi çekilemeyeceği anlamına gelmeyeceği gibi, iyi olması da her istediğiniz tüketici kredisine sahip olabileceğiniz anlamına gelmez.

Kredi sicil sorunu ve sicil affı başlıklı makalemizden de görebileceğiniz gibi devlet bir yasa tasarısıyla kredi notu düşük olanlar ve kredi sicili bozuk olanlar için genel bir finansal af çıkarabilmektedir. Bu gibi fırsatlar kamuya her mecrada zaten aktarılmakla birlikte, her zaman çıkarılan bir kanun tasarısı olmadığını da vurgulamalıyız.

Her defasında vurguladığımız gibi bankaların kredili ürünlerinden faydalanırken borçlarımızı vaktinde ödemeye özen göstermeli, ve bütçemize göre harcama planı çizmeliyiz. Sicili bozuk olana kredi bankaların genellikle sağlam güvencelerle müşterilerine sunabilmektedir.

Kısacası kredi sicili kötü olana kredi dendiğinde elbette imkansız diye birşey yoktur. Sonnuçta farklı seçeneklerle kredi sicili bozuk olana kredi veren bir banka ya da finans kurumu bulmanız da mümkün olabilir. önemli olan yasal ve legal yollarla gerek internet üzerinden gerekse doğrudan banka vefinans kuruluşlarına başvurarak ihtiyacınız olan kredi için ön başvuruları yapmakolacaktır.

5 YORUMLAR

  1. Kredi notum dusuk, krediye de ihtiyacim var.Evimi ipotek ettirerek kredi kullanmak istiyorum, maasim var sigortaliyim..iyi gunler dilerim.

  2. Hiçbir Banka sicili 1000 puanın altında olana asla Kredi vermiyor boşuna zaman kayıbetmeyin. Maaşinizda icra olmasa dahi Kredi asla vermiyorlar. Hep sadece kredi puanına bakıyorlar.Veriliyor derseler dahi hiç inanmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here